Gigantyczny przemyt heroiny

Opublikowano: 09.03.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1233

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i Szef MSWiA Mariusz Kamiński ogłosili wielki sukces polskich służb, którym udało się przejąć rekordową ilość, bo ponad ćwierć tony heroiny.

O jaki sukces konkretnie chodzi? Jak poinformowano funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji udaremnili rekordowy przemyt 275 kg heroiny wartej 61 mln zł. Narkotyki przypłynęły do Polski w 4 kontenerach. Właściciel deklarował, że przewozi steatyt, czyli materiał skalny. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział szefowa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Magdalena Rzeczkowska, nadinsp. Dariusz Augustyniak – Zastępca Komendanta Głównego Policji i insp. Paweł Półtorzycki – Komendant CBŚP.

Premier podkreślił, że operacja nie należała do najłatwiejszych, ale skoordynowane działania służb doprowadziły do przerwania kanału przemytu. Wsparcia polskim służbom udzielił Europol.

Mariusz Kamiński wyjaśnił w trakcie konferencji, że heroina miała trafić przez Polskę do Europy Zachodniej, a „bossowie mafii chcieli zrobić z Polski bramę do Europy dla brudnego biznesu”. To był potężny strzał – ocenił szef MSWiA. Podczas konferencji dodano też, że w przemyt był zamieszany także obywatel Polski, który nie był wcześniej karany. Aktualnie mężczyzna został zatrzymany na trzy miesiące. „Wielkie gratulacje dla polskich funkcjonariuszy CBŚP. Udowadniacie, że jesteście wybitnymi profesjonalistami, że chronicie nie tylko polskich obywateli, ale tak naprawdę chronicie Europę przed zalewem zła” – podkreślił minister Kamiński.

Z kolei Komendant CBŚP ujawnił, że nad rozpracowaniem grupy przestępczej pracowano ponad dwa lata.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokuratura Regionalna w Gdańsku rozpocznie śledztwo w tej sprawie. Premier przypomniał też o wcześniejszym sukcesie służb, które udaremniły rekordowy przemyt kokainy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.