Gigantyczne diamenty na niebie Jowisza i Saturna

Opublikowano: 11.10.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 650

Dolne warstwy atmosfer gazowych gigantów Jowisza i Saturna mogą zawierać ogromne diamenty, a w ich górnych warstwach mogą padać „diamentowe deszcze” – uważają amerykańscy astronomowie.

Z powodu częstych burz w atmosferach tych planet węglowodory pod wpływem szczególnej kombinacji temperatur i ciśnień zamieniają się w mikrodiamenty, które spadają w postaci „deszczu” i kierują się w stronę jądra planet. Tam się topią i zamieniają się w ciecz, której część wraca do atmosfery i zamienia się w diamenty, które mogą rosnąć dzięki dodatkom z jądra planet.

Prawdopodobnie w przyszłości ludzkość będzie mogła wydobywać diamenty na Jowiszu i Saturnie za pomocą zrobotyzowanych stacji.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.