Odkryto 12 nowych księżyców Jowisza

Opublikowano: 08.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2344

Astronomowie odkryli 12 nowych satelitów planety Jowisz. Całkowita liczba księżyców Jowisza osiągnęła rekordową liczbę 92. To więcej niż jakakolwiek inna planeta w Układzie Słonecznym.

Należy zauważyć, że na drugim miejscu jest Saturn, który ma 83 satelity.

Nowe satelity Jowisza odkryto za pomocą teleskopów w Chile i na Hawajach w 2021 i 2022 roku. Ich orbity zostały następnie potwierdzone podczas innych obserwacji.

Według ekspertów te obiekty kosmiczne są podobne do asteroid, ponieważ ich masa jest niewielka, aby uzyskać kulisty kształt.

Nowe satelity zostały wymienione przez Centrum Mniejszych Planet Międzynarodowej Unii Astronomicznej, ale nie zostały jeszcze nazwane.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.