George Orwell nielegalny?

Opublikowano: 15.07.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1051

Zrzucanie z pomników robi się powoli narodowym sportem w wielu krajach Zachodu. Dostaje się nie tylko posiadaczom niewolników, ale coraz częściej osobom, które mają niekwestionowane zasługi w szerzeniu wolności słowa i walki z totalitaryzmem. Tym razem ofiarą ataków stał się George Orwell.

Na „Twitterze” rozgorzała niezwykle interesująca batalia poświęcona osobie George’a Orwella. Wszystko za sprawą jednego z użytkowników, dziennikarza Benjamina Nortona, który uznał, że Orwella powinno się zakazać, a o jego książkach zapomnieć ze względu na krytyczny stosunek pisarza do ZSRR i jego roli w walce z III Rzeszą.

Według Nortona autor „Roku 1984″ i „Folwarku zwierzęcego” był „reakcjonistą, który nienawidził komunizmu (…), nie wierzył w wolność słowa chcąc pozbawić jej zwolenników komunizmu. Orwell był oszustem”. Są to według niego wystarczające powody by postać pisarza zmieść z piedestału. Rzekoma pomoc Orwella nazistom polegała na krytyce ZSRR.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o