Generał policji oskarżony o tortury został szefem Interpolu

Opublikowano: 26.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 949

Gen. Ahmed Nasser Al-Raisi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), najbardziej sadystycznej wśród proamerykańskich tyranii z Zatoki Perskiej, został wybrany na przewodniczącego Interpolu, międzynarodowej organizacji współpracy policyjnej. Wybór ten budzi ostre sprzeciwy międzynarodowych organizacji praw człowieka i nawet niektórych polityków.

„To bardzo smutny dzień dla praw człowieka na świecie” – powiedziała Hiba Zajadin, kierująca oddziałem Human Rights Watch (HRW) obejmującym kraje Zatoki Perskiej. „Wybrano reprezentanta rządu bez wątpienia najbardziej autorytarnego wśród krajów Zatoki Perskiej”.

Generał Al-Raisi jest od lat obiektem skarg o stosowanie tortur wobec przeciwników politycznych lokalnego emira, składanych we Francji, gdzie znajduje się siedziba główna Interpolu (w Lyonie) i w Turcji, która jest gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego Interpolu. Organizacje praw człowieka złożą nowe skargi, jak tylko generał zacznie mieszkać w Lyonie.

Wyborczą konkurentką generała była Czeszka Sarka Havrankova. Wczoraj rano apelowała do Zgromadzenia, by „wysłał sygnał społeczeństwom, że Interpol jest organizacją godną zaufania (…), że Interpol nie jest organizacją na sprzedaż!”. Jednak ZEA były dobrze przygotowane do wyborów, wpłacając na rzecz organizacji ponad 200 milionów euro, tj. sumę równą wpłatom pozostałych 194 państw członkowskich. Ponadto generał dostał silne poparcie polityczne Stanów Zjednoczonych i Izraela, z którym ZEA niedawno nawiązały stosunki dyplomatyczne, pod patronatem USA.

Obrońcy praw człowieka obawiają się szczególnie o los dysydentów politycznych z krajów autorytarnych, którzy musieli uciekać za granicę. Interpol już stosuje „czerwone listy gończe” przeciw nim, choć sekretarzem generalnym organizacji jest Niemiec Jürgen Stock, teoretycznie demokrata.

Gulf Centre for Human Rights – regionalna organizacja obrony praw człowieka sądzi, że teraz będzie jeszcze gorzej. Oskarża ona gen. Al-Raisiego o „akty barbarzyństwa”. W więzieniach ZEA generał jest nazywany „dentystą”, gdyż miałby szczególnie lubić wyrywać zdrowe zęby osadzonym za „przestępstwa polityczne”. Poza tym jednak uchodzi za człowieka uprzejmego i dobrego organizatora.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 3,50 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.