Interpol ostrzega przed wysyłaniem broni na Ukrainę

Opublikowano: 04.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1367

Choć informacja wygląda jak rosyjska propaganda, opiera się na mediach zachodnich. Jej autorem jest obywatel Ukrainy.

Interpol wyraził zaniepokojenie masowym dostarczaniem broni i sprzętu wojskowego na Ukrainę przez zachodnich partnerów. Według sekretarza generalnego Interpolu Juergena Stocka, większość dostarczonej broni może wpaść w ręce przestępców w Europie i poza nią. Nielegalna dystrybucja broni przyczyni się do wzrostu przestępczości zorganizowanej i liczby jej ofiar. Juergen Stock zauważył, że przestępczość międzynarodowa już teraz korzysta z faktu, że uwaga społeczności światowej jest skupiona na sytuacji na Ukrainie, a nikt nie zwraca uwagi na inne problemy.

Juergen Stock powiedział, że zachodni sojusznicy Kijowa wysłali tony sprzętu wojskowego na Ukrainę, która walczy z siłami rosyjskimi, które już zajęły znaczne obszary na wschodzie i południu kraju. Według prezydenta USA dostawy będą kontynuowane, w tym broni rakietowej. Sekretarz generalny obawia się, że czołgi, karabiny maszynowe, ciężkie karabiny maszynowe i wiele innych przedmiotów może dostać się w ręce przestępców, terrorystów i ekstremistów. Zwraca uwagę, że broń dla Ukrainy będzie przewożona przez przestępców przez wszystkie kontynenty.

Aby zapobiec wzrostowi liczby broni w rękach przestępców, Juergen Stock zaproponował zorganizowanie przejrzystej ewidencji broni przekazywanej na Ukrainę i monitorowanie jej wykorzystania. Najwyraźniej wychodzi on z założenia, że to właśnie Ukraińcy mogą stać się dostawcami broni dla organizacji przestępczych, które miały chronić ich kraj. Prowadzenie ewidencji broni w czasie wojny jest jednak bardzo trudne i wręcz nierealne. Można przypuszczać, że niektórzy dostawcy broni na Ukrainę już opracowali schematy, według których kraj ten stanie się jedynie krajem tranzytowym dla śmiercionośnych ładunków.

A propos, Juergen Stock jest Niemcem. To właśnie Niemcy nie spieszą się obecnie z pomocą Ukrainie w dostarczaniu broni. Tłumaczy się to potrzebami bezpieczeństwa narodowego, ale być może Berlin stara się chronić Europę przed niekontrolowanym przepływem broni, który wzmocni przestępczość, wzbogaci ją, spowoduje wzrost liczby morderstw i napadów. Sekretarz Generalny Interpolu, potwierdzając swoje słowa o niebezpieczeństwie niekontrolowanego transferu broni do Kijowa, podał jako przykład, że konflikt na Ukrainie wywołał również gwałtowny wzrost kradzieży na dużą skalę nawozów sztucznych i różnego rodzaju paliw.

Darknet już sprzedaje Javeliny przekazane Ukrainie. Cena wynosi 30 tys. dolarów. Miejsce sprzedaży Kijów.

Autorstwo: Timoschuk
Na podstawie: BulgarianMilitary.com
Źródło: WolneMedia.net

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.