Gaz na ulicach Warszawy. Wróciły zapachy PRL-u

Opublikowano: 17.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 424

Wczoraj w Warszawie odbył się kolejny strajk przedsiębiorców (dołączyli do niego rolnicy z AgroUnii – przypis WM). Ludzie protestowali przeciwko polityce rządu, która doprowadziła do ruiny polską gospodarkę i spowodowała masowe bankructwa polskich firm. Oczywiście znowu doszło do ekscesów i na ulicach Warszawy jak za starych czasów PRL-u, zapachniało gazem łzawiącym.

Wczorajsze zgromadzenie protestujących przeciwko blokadzie gospodarki nie było uznawane za legalne. Zarówno Ratusz jak i sąd nie wyrazili zgody na jego organizację. Sąd stwierdził, że skoro jest epidemia to nie można manifestować. Oznacza to, że obecnie prawa obywatelskie przestały działać i nie wolno się buntować.

Nielegalność zgromadzenia z punktu widzenia prawa nie oznacza jednak zgody na brutalne jego rozpędzenie w stylu PRL-owskim. Policja tłumaczy swoją brutalność tym, że funkcjonariusze zostali wcześniej zaatakowani. Według przedstawicieli policji, odpowiedziano gazem łzawiącym i pałkami. Wiele osób zatrzymano, w tym początkowo nawet senatora z PO Jana Burego.

Twierdzi on, że został obezwładniony i wrzucony do radiowozu mimo, że pokazywał legitymację senatora. Policja poinformowała, że pan senator sam wszedł do radiowozu. Jeśli użyto względem niego siły to będzie to złamanie immunitetu parlamentarnego. Potem po interwencji Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, senatorowi pozwolono iść, ale ten odmówił domagając się rozmowy z dowódcą jego zdaniem brutalnej interwencji.

Trzeba przyznać, że rządząca nami grupa rekonstrukcyjna sanacji i PRL-u, jest bardzo wierna w tym co odtwarza. Mamy już na powrót kolejek przed sklepami, coraz więcej absurdów, centralne planowanie, socjalizm zwany solidaryzmem. Mamy też brutalność policji, gaz na ulicach, nieznośną propagandę i nawet paszport trudno jest teraz uzyskać. Wypisz wymaluj PRL.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Na „Twitterze” można zobaczyć film, jak policja rzuca włoskim dziennikarzem z drogą kamerą o ziemię. Nie zachowywał się agresywnie, chciał tylko przejść obok, żeby lepiej filmować.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
realista
Użytkownik

ale w praktyce na tym właśnie polega prostest przeciwko władzy… .. .

lcoyote
Użytkownik
lcoyote

Wiadomości z Polski – w podzięce dla polskich glin Polscy przedsiębiorcy po laniu (pałowaniu, pokojowym spryskiwaniu przez polska policję gazem łzawiącym demonstrantów i ich zapędzaniu do wyławiania jak bydło) postanowili od jutra wręczać wypowiedzenia wszystkim spokrewnionym (z rodzin) policyjnych. Brawo i tak powinni we każdym policyjnym państwie zrobić. W każdym miejscu – gdzie władcy wprowadzili Dyktaturę

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Dyskusja na temat marszu kończy się na pierwszych zdaniach artykułu – marsz był nielegalny. Nawet władze Warszawy go zabroniły, więc czego się spodziewają?

sga
Użytkownik
sga

W sumie pokojowe protesty sie nie sprawdzaja ostatnio

Szaman
Użytkownik
Szaman

@jarekcda @Urnelius
jak was czytam to witki opadają.. Totalitarne państwo z pomocą fikcyjnej pandemii niszczy i wyprzedaje naród polski i a twoim zdaniem demonstranci walczący w pokojowy sposób z władza mają mieć pozwolenia od tej samej władzy na protesty obalające władzę?XD Jak głęboką mentalność niewolnicza trzeba mieć aby wypisywać takie nielogiczne bzdury?

Ktoś was opłaca czy sami jesteście tacy ?

woma123
Użytkownik
woma123

@jarekcda

Gdybyś łaskawie zechciał wskazać konstytucyjną podstawę prawną zakazu zgromadzeń który aktualnie podobno obowiązuje, to było by mi zdecydowanie lżej wciągać zapach gazu łzawiącego, który doskonale pamiętam z manifestacji studenckich roku 81. Na prawdę, było by mi lżej! Na prawdę!

DuSuS

hashi
Użytkownik

Mamy konstytucyjne prawo wyrażać sprzeciw wobec reżimu i okupacyjnego rządu z USraela. Tym bardziej że pandemia jest fikcyjna i niema stanu wojennego.
Wciąż nas za mało musi być co najmniej 100 tys. obywateli by policja odpuściła.
Chociaż widziałem miejsca gdzie nie dawali rady i zaczęli uciekać, budując formacje obronną. Najgorsze, że zdradzieckie ‘elity’ siedzą bezkarnie w swoich willach i schronach. Czekają aż społeczeństwo i gospodarka się wykrwawi. Niestety będzie coraz gorzej. Prze nami przymus szczepień i chipowania bydła. A do tego smażenie poprzez mikrofale 5G.
Jak nie zawalczymy o wolność nigdy jej nie odzyskamy.

kufel10
Użytkownik
kufel10

Przyjrzałem sie tym nagraniom dokładnie, ci “pokojowi demonstranci”, “przedsiebiorcy”, dlaczego uciekają, krzyczą “je*ać cośtam”, czy to wygląda na pokojowe zachowanie? Taki tempy milicjant, który leciał na trójach w technikum jak on ma zareagować jak widzi takiego krzykacza? Będzie z nim rozmawiał? Tłumaczył? Pogłaszcze? A moze będzie stał biernie? Przecież kazdemu z was puściłyby nerwy i by mu przywalił w ten pusty łeb. Czy przedsiębiorca się tak zachowuje? Chyba Rysiek-płytkarz. Więc zachowania milicji po części są zdecydowanie uzasadnione. Kolejna rzecz – milicjant wstępuje do milicji czasami dlatego że jest leniwy i chciał przejść na wczesniejsza emeryture, nie miał na tyle polotu, by zarabiać jakieś przyzwoite pieniadze, woli pojeździć nyską za 3000 i pogapić się na wysztafirowane lampucery. Taki człowiek nie przeżyje nagłej odmiany w świetle przemówień jakiejś uduchowionej istoty, nie rzuci karabinu i nie wstąpi w szeregi demonstrantów, ma kredycik, potrzebuje kupić wóde faje, czasami wykarmić rodzine. Tego ktoś tu oczekuje? Więc to co się dzieje, jest zupełnie normalne i do przewidzenia, chyba że ktoś z dzrewa spadł, walnął się porządnie w łepetyne i twierdzi, ze jest inaczej.

NORB
Użytkownik
NORB

@jarekcda @Urnelius

Gdzie żyjemy, w państwie prawa ?? To państwo prawa, zamordystycznie ogranicza swobody obywatelskie i gospodarcze – nie wprowadzając stanu wyjątkowego. Czyli nic się nie dzieje, nie ma stanu wyjątkowego a wprowadza się zamordyzm i cenzurę. W tym państwie prawa, oskarżyciel generalny (prokurator), jest jednocześnie i posłem i ministrem rządzącej partii. Sądy są częściowo uległe “sugestiom” rządzącej partii. Policja wyjątkowo skutecznie patroluje ulice, gdzie rok wcześniej ciężko było się doprosić o radiowóz aby choć 1-2 razy dziennie sprawdził okolice szkoły – bo nie było na to środków! Na paliwo nie mieli. Teraz jest na wszystko, na zwożenie policji autokarami z innych części kraju do Warszawy, aby tłumić wzburzony głos ludzi, którzy potracili swoje miejsca pracy, utracili nierzadko dorobek całego życia – przez co? Przez fake dotyczący niby śmiertelnego wirusa. Tyle że obecnie umiera znacznie mniej ludzi niż przed tym wirusem. Że nawet gdy “rozpoznanie” widnieje jako możliwe przez powikłania od koronawirusa (bo wtedy więcej za to płacą w tzw. koszyku lekarskim), to i tak nie udaje się oszukać prawdy. Tak, to prawda jest prawem, prawo naturalne jest prawem, prawo do godnego życia (przeczytajcie sobie konsytucję, jaka by ona nie była), prawo do wypowiedzi, do zgromadzeń … itd. TO JEST PRAWO a nie ta hucpa, którą nazywacie państwem prawa.

Fenix
Użytkownik
Fenix

O wolność nie można walczyć ,wolności się nie oddaje, to to co przynależy każdej osobie ! Wolność to władza !!! Dając władzę innym nad sobą , tracisz swoją wolność .

Fenix
Użytkownik
Fenix

Polityka lowelasów partyjnych , co jednego dnia uczciwie nie przepracowali.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Przydałaby się asteroida jak za czasów dinozaurów, skończyłyby się problemy które trapią ludzkość. A i matka Ziemia zapewne odetchnęłaby z ulgą. Jak to powiedział Kononowicz, nie byłoby niczego.

beth
Użytkownik
beth

W mojej ocenie żyjemy od 1989 roku w państwie BEZ- PRAWIA i nic i nikt nie zrobi ludziom logicznie myślącym wody z mózgu.
Zatem przepisy tworzone przez cwaniaków z najwyższej półki jedynie dociskają do muru niewolników zwanych narodem.
To co się obecnie wyrabia to nie PRL-BIS to absolutnie coś niewyobrażalnie gorszego i tyle w tym temacie.

a poniżej odpowiedzcie sobie na kluczowe pytanie ;

Dlaczego media o tym nie mówią Dr Rashid Buttar – napisy PL – CDA

https://www.cda.pl/video/513321375

beth
Użytkownik
beth
forseti
Użytkownik
forseti

Jak ktoś może pisać że demonstrantów nie powinno tam być. Cała sytuacja w Polsce jest nielegalna więc z punktu prawa każdy mógł tam przebywać.
Mieszkam w Niemczech i tutaj, pomimo że ludzie aż tak nie zostali sponiewierani to są co weekend protesty w wielu miastach na których są tysiące osób. Ludzie tutaj cenią sobie wolność i prawo wyboru. Byłem przekonany że to w Polsce ludzie jako pierwsi wyjdą na ulice i będą bronic wolności. Gdzie byli Warszawiacy gdy milicja pałowała tych ludzi. Czekacie aż Was na siłę zaszczepią. W Niemczech coraz więcej lekarzy głośno mówi że ten wirus to ściema ale w Polsce o tym chyba nic nie piszą.