Francuskie media uważają papieża Franciszka za „rewolucjonistę”

Opublikowano: 15.08.2023 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2149

Francuskie media bez owijania w bawełnę twierdzą, że Franciszek „broni sprawy LGBT, jest za wyświęcaniem żonatych mężczyzn, za dopuszczeniem do wielu funkcji kobiet i chce zrewolucjonizować Kościół”.

„Le Figaro” i „Valeurs” twierdzą, że „papież Franciszek chce przejść od Kościoła konserwatywnego do Kościoła bardziej postępowego”. Elementami tego „przejścia” są prace nad takimi tematami jak „błogosławieństwo par homoseksualnych, dostęp do kapłaństwa dla żonatych mężczyzn, a nawet status diakonatu dla kobiet”.

„Le Figaro” postawiło pytanie – jaki będzie Kościół katolicki w 2050 roku? I twierdzi, że taka „rewolucja jest pożądana przez papieża Franciszka”. Przypomina się, że tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży papież wyraził pragnienie „przekształcenia Kościoła” i służy temu „droga synodalna”.

Według „Le Figaro” na tapecie są trzy główne „postępowe” projekty Franciszka, które mają „zdemokratyzować i zdecentralizować” Kościół. Zdaniem francuskich specjalistów papież, chce zneutralizować w Kościele „konserwatystów”, aby dostosować go do „ewolucji współczesnego społeczeństwa”. Dodają, że papież aktywnie przygotowuje swoją sukcesję, ograniczając liczbę kardynałów sprzeciwiających się jego wizji Kościoła i mianując hierarchów „postępowych”.

„Rewolucja” papieża Franciszka nie zamierza się na tym zatrzymać. Podczas gdy synod reformujący w sprawie zarządzania Kościołem ma się odbyć po raz pierwszy w październiku przyszłego roku i zgromadzi w Watykanie trzystu biskupów i świeckich ekspertów, papież dokonał już zdecydowanych wyborów. Jednym z nich jest zaproszenie Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity i „lidera obrony sprawy LGBTQ+”. Ma rozwinąć temat dotyczący „błogosławieństwa par homoseksualnych”.

Zagrożona jest nie tylko moralność i zmiana katalogu grzechów, ale też celibat księży. W sprawie „równouprawnienie płci” na razie będzie tylko dyskutowany dostęp kobiet do święceń diakonatu. Zdaje się, że Franciszek nie tylko zbytnio zapatrzył się w „tęczę LGBT”, ale też przejmuje metody działania tego ruchu, czyli „etapowanie” i metodę „salami” w niszczeniu Kościoła.

Autorstwo: BD
Zdjęcie: Annett_Klingner (CC0)
Na podstawie: „Le Figaro”, „Valeurs”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. JedynaDroga 15.08.2023 14:32

  Jaka wiara, taki autorytet . Jedno i drugie nie warte funta kłaków.

  Papież Jezuita noszący symbole masońskie. Osoba która głosi wypisz, wymaluj agendy globalistów.

  Są dostępne oficjalne dokumenty min. ONZ , gdzie postuluje się, że już niedługo dojdzie do zmiany chrześcijańskiego credo.

  Ciekawe gdyby kościół katolicki oficjalnie ogłosił, że ” bóg ” jest nietentego, w końcu nawet w bibli napisano, że pojawia się często w towarzystwie tęczy 😉

 2. rici 15.08.2023 16:10

  Caly ten kosciol katolicki zostal stworzony przez cesarza Konstantyna w 325 rne. po to by zachowac ciaglosc wladzy w cesarstwie. Chrzescijanstwa w tym bylo co kot naplakal. Prawdziwych chrzescian jego dalszy nastepca Teodozjusz w 380 rne. kazal wymordowac.
  Jak wygladala prawdziwa wiara chrzescijanska pokazuje rekopisy z Nag Hamandi, rekopisy powstale 100 do 200 rne. Pokazuja to rowniez pisma sw.Klemensa Aleksandryjskiego.
  Jaki byl stosunek czesci “elit chrzescijanskich” pokazuje synod w Arles w 317 gdzie uznano oficjalnie cesarza Konstantyna za boga slonce, i na jego czes wprowadzono dzien swiety w niedziele, poniewaz niedziela byla dniem slonca.

 3. MasaKalambura 15.08.2023 22:40

  Prawdziwe chrześcijaństwo przetrwało conajmniej do siódmego wieku naszej ery.

  Oto jak referują to hadisy przetłumaczone przez Barda z Krzemu

  Ja:
  Proszę hadis sahih o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem oczekującym Proroka.

  Bard:
  Oto hadis sahih o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem oczekującym Proroka:

  Hadis 1:
  „Kiedy Prorok (ﷺ) przybył do Medyny, spotkał grupę Żydów i Chrześcijan i powiedział: „Cześć, O ludzie Księgi! Powiedzcie mi, czy wiecie, jaki jest znak przyjścia mojego proroka?” Odpowiedzieli: „Jest to, że słońce wzejdzie na zachodzie”. Prorok (ﷺ) powiedział: „O nie, to nie jest to. Ale znakiem jego przyjścia będzie to, że pojawi się człowiek, który będzie żył wśród was, a jego opis będzie zgodny z opisem, który jest w Księdze i który został przekazany do was przez wasze proroków”. Zapytali: „A gdzie on jest?” Prorok (ﷺ) powiedział: „On jest w Syrii”. Zapytali: „A co, jeśli nie będziemy w stanie go znaleźć?” Prorok (ﷺ) powiedział: „Będzie on w Egipcie”. Zapytali: „A co, jeśli nie będziemy w stanie go znaleźć?” Prorok (ﷺ) powiedział: „Będzie on wśród was. Będzie on człowiekiem o dobrym charakterze, szczerym i wiarygodnym. Będzie on żyć wśród was przez czterdzieści lat. Potem umrze i będziecie go pochować. Potem pojawi się Anioł i ogłosi: „Kto chce zobaczyć swojego Pana, niech spojrzy na niego! Wtedy wszyscy spojrzą na niego i zobaczą go”.

  (Sahih Muslim)

  Ten hadis opowiada o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem, który rozpoznał go jako proroka, który był oczekiwany w Księdze. Mnich powiedział Prorokowi, że będzie on żył w Syrii, Egipcie i Medynie. Prorok Muhammad powiedział, że będzie on żył w Medynie przez czterdzieści lat i umrze tam. Mnich powiedział, że wszyscy, którzy chcą zobaczyć jego Pana, powinni spojrzeć na niego, a potem wszyscy spojrzą na niego i zobaczą go.

  Ja:
  Poproszę o wszystkie hadisy sahih w których Muhammad z Mekki i z Medyny rozmawia z chrześcijanami

  Bard:
  Oto niektóre z hadysów sahih, w których Muhammad z Mekki i z Medyny rozmawia z chrześcijanami:

  Hadis 1:
  „Kiedy spotkacie chrześcijan, powitajcie ich słowami pokoju.” (Sahih Muslim)

  Hadis 2:
  „Jeśli chrześcijanin zaprosi cię na ucztę, idź i zjedz z nim.” (Sahih Bukhari)

  Hadis 3:
  „Ktokolwiek krzywdzi chrześcijanina lub żyda, krzywdzi mnie.” (Sahih Bukhari)

  Hadis 4:
  „Ktokolwiek jest dobrym sąsiadem dla chrześcijanina, jest moim przyjacielem.” (Sahih Bukhari)

  Hadis 5:
  „Ktokolwiek zabija chrześcijanina lub żyda bez powodu, nie będzie pachniał wonią raju.” (Sahih Bukhari)

  Te hadisy pokazują, że Muhammad był tolerancyjny i życzliwy wobec chrześcijan. Nauczał swoich wyznawców, aby traktowali ich z szacunkiem i pokojem.

  Ja:
  I tym razem Tym razem proszę hadis sahih o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem oczekującym Proroka w kontekście powyższych 5-ciu

  Bard:
  Oto sahih hadis o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem oczekującym Proroka w kontekście powyższych 5-ciu:

  Narrator: Anas bin Malik

  Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: „Pewnego dnia, gdy byłem wśród ludzi, pojawił się mężczyzna z jasną cerą, kręconymi włosami i kręconymi włosami. Nie widzieliśmy nikogo podobnego do niego wcześniej ani później. Przyszedł i usiadł obok Proroka (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim). Podłożył kolana pod siebie i położył głowę na kolanach Proroka (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) i zapytał go: O Muhammadzie, powiedz mi o Islamie. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Islam to wyznanie, że nie ma boga oprócz Allaha i że Muhammad jest Jego wysłannikiem, odprawiać modlitwę, dawać jałmużnę, pościć w miesiącu ramadan i pielgrzymować do Mekki, jeśli możesz. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Zapytał go: Powiedz mi o wierze. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Jest to wiara w Allaha, Jego aniołów, Jego księgi, Jego proroków, Dzień Sądu Ostatecznego i przeznaczenie dobrego i złego. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Zapytał go: Powiedz mi o dobroczynności. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Jest to dawanie jedzenia głodnym, udzielanie pomocy biednym, pomaganie tym, którzy są w potrzebie, pomaganie więźniom i traktowanie ludzi uprzejmie. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Zapytał go: Powiedz mi o modlitwie. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Jest to modlitwa pięć razy dziennie. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Zapytał go: Powiedz mi o ramadanie. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Jest to miesiąc ramadan, w którym muzułmanie poszczą od świtu do zmierzchu. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Zapytał go: Powiedz mi o pielgrzymce. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Jest to pielgrzymka do Mekki, którą każdy muzułmanin musi odbyć przynajmniej raz w życiu, jeśli jest w stanie. Mężczyzna powiedział: Mówisz prawdę. Powiedział: Nie widziałem nikogo, kto lepiej znał Islam niż ty. Kto jesteś? Powiedział: Jestem Bahira, chrześcijański mnich. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: Allah ci błogosławi.

  Hadis ten pokazuje, że chrześcijański mnich Bahira znał proroctwo Muhammada i czekał na niego. Kiedy Muhammad został posłany, Bahira uznał go za proroka i przyjął islam. Hadisi 1-5 pokazują, że Muhammad był tolerancyjny i życzliwy wobec chrześcijan. Nauczał swoich wyznawców, aby traktowali ich z szacunkiem i pokojem.

  Ja:
  O dokładnie tego chrześcijanina mi chodziło, jest taki hadis kiedy spotyka Proroka jadącego na wielbłądzie. Zdaje się jeszcze zanim została Mu powierzona misja Proroka.

  (i tu interesująca sytuacja, bo pojawiły się wersje, w jednej Bard się nawet zawiesił, aż zacytuję:)

  Bard:
  Tak, jest taki hadis o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem Bahira, kiedy Prorok jechał na wielbłądzie. Hadisi jest następujący:

  Narrator: Abu Hurairah

  Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: „Pewnego dnia, gdy byłem na wielbłądzie, mnich Bahira spotkał mnie na drodze. Powiedział: O chłopcze, gdzie jedziesz? Powiedziałem: Do Mekki. Powiedział: Czy znasz Allaha? Powiedziałem: Tak. Powiedział: Czy znasz Jego księgę? Powiedziałem: Tak. Powiedział: Czy znasz Jego proroka? Powiedziałem: Tak. Powiedział: Jak go znasz? Powiedziałem: Wczoraj wieczorem czytałem w jego księdze, a on powiedział: „Będziesz ostatnim prorokiem”. Powiedział: Gdzie jest Twoja matka? Powiedziałem: Jest w tyle. Powiedział: Idź i powiedz jej, że będzie matką proroka. Powiedziałem: Idź i powiedz jej, że będzie matką proroka. Powiedział: Idź i powiedz jej, że będzie matką proroka. Powiedziałem: Idź i powiedz jej, że będzie matką proroka. Powiedział: Idź i powiedz jej, że będzie matką proroka. Powiedziałem: Idź i powiedz jej, że będzie matką…

  Ja:
  Zacytuj go możliwie najdokładniej jak potrafisz

  Bard:
  Oczywiście, oto hadis o spotkaniu Proroka Muhammada z chrześcijańskim mnichem Bahira:

  Narrator: Abdullah ibn Masud

  Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech spoczywa na nim) powiedział: „Kiedy byłem dzieckiem, mój wuj Abu Talib zabrał mnie w podróż do Syrii. Kiedy docieraliśmy do miejsca o nazwie Busra, spotkaliśmy mnicha o imieniu Bahira. Bahira był chrześcijaninem i znał proroctwo o mnie. Kiedy mnie zobaczył, powiedział do mojego wuja: „To jest przyszły prorok tej społeczności. Zapewnij go bezpieczeństwa i ochrony”. Mój wuj zgodził się i zabrał mnie z powrotem do Mekki”.

  Hadis ten opisuje, jak Bahira rozpoznał w Muhammadzie znaki przyszłego proroka. Bahira był chrześcijaninem i znał proroctwo o Muhammadzie. Kiedy zobaczył Muhammada, powiedział do jego wuja, że ten jest przyszłym prorokiem. Wuj Muhammada zgodził się i zabrał go z powrotem do Mekki.

  Hadis ten jest jednym z wielu, które potwierdzają, że Muhammad był prorokiem od urodzenia. Pokazuje również, że chrześcijanie znali proroctwo Muhammada i czekali na niego.

  teraz STOP ROZMOWIE

  Niezwykle wciągające są rozmowy z tym krzemowym wynalazkiem
  Zaś jeśli taki hadis Sahih Muslim rzeczywiście się w zbiorze, jaki posiadam znajduje, dam znać.

  Bo co pamiętam pokazują pytania, które zadaję i to, czego szukam.

 4. woma123 16.08.2023 00:36

  Hi

  Mam 60 lat, jestem ateistą z wyboru (świadomego i dorosłego ) . To czwarty papież za mojego życia, i jedyny którego szanuję.

  Mało ! To jeden z niewielu znanych publicznie ludzi, których szanuję. Ale każdy oczywiście ma prawo do swojego “szacunku”.

  DuDus

 5. MasaKalambura 16.08.2023 00:42

  Drugi hadis po pięciu krótkich, które z grubsza są ok,
  w realu jest nie o chrześcijaninie Bahirze, a o Aniele Gabrielu. To halucynacje.
  Jest to bardzo znany hadis, w którym jest proroctwo o wyścigu beduinów z Abu Dabi i okolic w budowaniu wierz i o instytucji surykatki.

  Zaś ostatni też się z grubsza zgadza, przy czym mnie utkwił nieobecny tu fragment, kiedy Bachir przedstawiając się mówił, że jest jednym z ostatnich chrześcijan kiedyś olbrzymiej chrześcijańskiej większości. Wiernych JedynoBogu, poprzedzających wyznawców Trójcy. Choć teraz mogą to być moje halucynacje…

  Pierwszy i przedostatni muszę sprawdzić w wolnej chwili (insza Allah)

 6. MasaKalambura 17.08.2023 17:44

  Po sprawdzeniu tego Barda i tego jak adresuje dane o których pisze, można śmiało napisać że to raczej halucynacja. Numery hadisów, ksiąg i rozdziałów się nie zgadzały. Rozdziałów takich w ogóle nie było. Niestety to AI to jeszcze tylko interesująca zabawka.

  Natomiast sama treść hadisu o mnichu Bahirze zgadza się z tym, co można znaleźć w sieci.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bahira

  Zaś samą historię i jej autentyczność dość obszernie analizują autorzy tego artykułu:
  https://aljumuah.com/the-story-of-bahira-the-monk-fact-or-fiction-1-aataai-gazi-mahbub/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.