Francuskie media uważają papieża Franciszka za „rewolucjonistę”

Francuskie media bez owijania w bawełnę twierdzą, że Franciszek „broni sprawy LGBT, jest za wyświęcaniem żonatych mężczyzn, za dopuszczeniem do wielu funkcji kobiet i chce zrewolucjonizować Kościół”.

„Le Figaro” i „Valeurs” twierdzą, że „papież Franciszek chce przejść od Kościoła konserwatywnego do Kościoła bardziej postępowego”. Elementami tego „przejścia” są prace nad takimi tematami jak „błogosławieństwo par homoseksualnych, dostęp do kapłaństwa dla żonatych mężczyzn, a nawet status diakonatu dla kobiet”.

„Le Figaro” postawiło pytanie – jaki będzie Kościół katolicki w 2050 roku? I twierdzi, że taka „rewolucja jest pożądana przez papieża Franciszka”. Przypomina się, że tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży papież wyraził pragnienie „przekształcenia Kościoła” i służy temu „droga synodalna”.

Według „Le Figaro” na tapecie są trzy główne „postępowe” projekty Franciszka, które mają „zdemokratyzować i zdecentralizować” Kościół. Zdaniem francuskich specjalistów papież, chce zneutralizować w Kościele „konserwatystów”, aby dostosować go do „ewolucji współczesnego społeczeństwa”. Dodają, że papież aktywnie przygotowuje swoją sukcesję, ograniczając liczbę kardynałów sprzeciwiających się jego wizji Kościoła i mianując hierarchów „postępowych”.

„Rewolucja” papieża Franciszka nie zamierza się na tym zatrzymać. Podczas gdy synod reformujący w sprawie zarządzania Kościołem ma się odbyć po raz pierwszy w październiku przyszłego roku i zgromadzi w Watykanie trzystu biskupów i świeckich ekspertów, papież dokonał już zdecydowanych wyborów. Jednym z nich jest zaproszenie Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity i „lidera obrony sprawy LGBTQ+”. Ma rozwinąć temat dotyczący „błogosławieństwa par homoseksualnych”.

Zagrożona jest nie tylko moralność i zmiana katalogu grzechów, ale też celibat księży. W sprawie „równouprawnienie płci” na razie będzie tylko dyskutowany dostęp kobiet do święceń diakonatu. Zdaje się, że Franciszek nie tylko zbytnio zapatrzył się w „tęczę LGBT”, ale też przejmuje metody działania tego ruchu, czyli „etapowanie” i metodę „salami” w niszczeniu Kościoła.

Autorstwo: BD
Zdjęcie: Annett_Klingner (CC0)
Na podstawie: „Le Figaro”, „Valeurs”
Źródło: NCzas.com