Francja w 2013 r. wydaliła prawie 20 tys. Cyganów

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 264

W ubiegłym roku Francja wydaliła rekordową ilość Cyganów i zlikwidowała najwięcej do tej pory nielegalnych obozowisk cygańskich. Liczba wydalonych z kraju Cyganów to prawie 20 tysięcy, jest ona dwukrotnie wyższa w porównaniu z rokiem 2012.

Wydalanie Cyganów, którzy – podobnie jak w innych krajach – we Francji trudnili się głównie przestępczością i żebractwem, spowodowało wielkie medialne poruszenie, ataki „organizacji praw człowieka”, organizacji cygańskich, a także władz Unii Europejskiej. W sprawie wstrzymania deportacji Cyganów głos zabierała m.in. Komisja Europejska.

W zeszłym roku we Francji zlikwidowano 165 z 400 cygańskich obozowisk i deportowano do krajów pochodzenia 19 380 ludzi. Byli to głównie Cyganie z Rumunii i Bułgarii. Przy okazji likwidacji cygańskich koczowisk nie obyło się bez medialnych oskarżeń o „rasizm”. Francuski minister spraw wewnętrznych, Manuell Valls, zakwestionował chęć Cyganów do integracji z francuskim społeczeństwem, co automatycznie wywołało falę krytyki i oskarżeń o „rasizm” i „ekstremizm”.

Na podstawie: The Local
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

“zakwestionował chęć Cyganów do integracji z francuskim społeczeństwem” na temat integracji żydów z narodem francuskim pan Manuell Valls jak rozumiem się nie wypowiedział?