Zaprezentowano psa-robota z karabinem snajperskim

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2034

Firma Ghost Robotics zaprezentowała psa-robota wyposażonego w karabin snajperski, zdolny do trafienia celu z odległości 1,2 km. Sceptycy mówią, że to początek urealniania się fikcyjnej dotychczas fabuły serialu „Black Mirror”, filmu „Terminator” czy gry „Horizon Zero Dawn”.

Nowe dzieło firmy Ghost Robotics – pies-robot wyposażony w karabin snajperski firmy SWORD International, jednych wprawia w zachwyt, a innych w przerażenie. Z pewnością jednak nikogo nie pozostawia obojętnym, jako że przypomina inteligentną maszynę rodem z serialu „Black Mirror” lub filmu „Terminator”. Uzbrojony pies-robot o nazwie Special Purpose Unmanned Rifle (SPUR), został zaprezentowany na wystawie organizacji Association of the United States Army, która współpracuje z armią Stanów Zjednoczonych. Szczegółowe dane techniczne maszyny nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że SPUR, wyposażony w karabin snajperski Creedmoor kaliber 6,5 mm, jest w stanie dosięgnąć celu znajdującego się w odległości 1,2 km.

Psy-roboty mają szansę stać się bronią przyszłości, ponieważ państwom zależy w prowadzeniu wojen na eliminowaniu z walki czynnika ludzkiego. Rządy nie tylko nie chcą już w trakcie konfliktów narażać życia swoich własnych obywateli, ale też chcą się upewnić, że wszelkie rozkazy będą skrzętnie wykonywane (a to wciąż czasem zawodzi z uwagi na sumienie żołnierzy).

SPUR to pierwszy pies-robot firmy Ghost Robotics, który został wyposażony w prawdziwą broń. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie będą nim zainteresowane, ponieważ już teraz wykorzystują do niektórych operacji nieuzbrojone urządzenia z modelu Q-UGV.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.