FEMA i FCC planują w USA ogólnokrajowy test alarmowy

Opublikowano: 02.10.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3128

Wiadomości testowe zostaną wysłane do wszystkich telewizorów, radioodbiorników i telefonów komórkowych.

FEMA we współpracy z Federalną Komisją Łączności (FCC) przeprowadzi w Stanach Zjednoczonych ogólnokrajowy test systemu powiadamiania o zagrożeniach (EAS) i bezprzewodowych systemów powiadamiania o zagrożeniach (WEA). Krajowy test będzie składał się z dwóch części, sprawdzających możliwości WEA i EAS. Obydwa testy rozpoczną się około godziny 14:20 czasu wschodniego w środę, 4 października.

Część testu WEA będzie skierowana do wszystkich konsumenckich telefonów komórkowych. Będzie to trzeci test ogólnopaństwowy, ale drugi test wszystkich urządzeń komórkowych. Komunikat testowy zostanie wyświetlony w języku angielskim lub hiszpańskim, w zależności od ustawień językowych urządzenia bezprzewodowego. Część testu EAS zostanie przesłana do odbiorników radiowych i telewizyjnych. Będzie to siódmy ogólnopolski test EAS.

FEMA i FCC współpracują z uczestnikami EAS, dostawcami usług bezprzewodowych, menedżerami ds. sytuacji kryzysowych i innymi zainteresowanymi stronami w ramach przygotowań do tego krajowego testu, aby zminimalizować zamieszanie i zmaksymalizować wartość testu dla bezpieczeństwa publicznego.

Celem testu przeprowadzonego 4 października jest zapewnienie, że systemy w dalszym ciągu będą skutecznym sposobem ostrzegania społeczeństwa o sytuacjach awaryjnych, zwłaszcza na poziomie krajowym. W przypadku przełożenia testu zaplanowanego na 4 października, ze względu na powszechne trudne warunki pogodowe lub inne ważne wydarzenia, zapasową datą testu jest 11 października.

Część testu WEA zostanie zainicjowana przy użyciu zintegrowanego systemu ostrzegania i ostrzegania publicznego FEMA (IPAWS), scentralizowanego systemu internetowego administrowanego przez FEMA, który umożliwia władzom wysyłanie do społeczeństwa uwierzytelnionych komunikatów alarmowych za pośrednictwem wielu sieci komunikacyjnych. Test WEA będzie przeprowadzany za pomocą kodu wysyłanego na telefony komórkowe.

W tym roku komunikat EAS będzie rozpowszechniany w formie komunikatu wspólnego protokołu ostrzegawczego (CAP) za pośrednictwem otwartej platformy zintegrowanego publicznego systemu ostrzegania i ostrzegania dla sieci awaryjnych (IPAWS-OPEN).

Wszystkie telefony bezprzewodowe powinny otrzymać wiadomość tylko raz. Począwszy od około 14:20 czasu wschodniego USA, stacje bazowe będą transmitować test przez około 30 minut. W tym czasie włączone telefony bezprzewodowe, zgodne ze standardem WEA, znajdujące się w zasięgu aktywnej wieży komórkowej i których dostawca usług bezprzewodowych uczestniczy w WEA, powinny być w stanie odebrać wiadomość testową. W przypadku konsumentów komunikat wyświetlany na ich telefonach będzie brzmiał: „TO JEST TEST Krajowego Bezprzewodowego Systemu Powiadamiania Ratunkowego. Żadne działanie nie jest potrzebne”.

Alerty WEA są tworzone i wysyłane przez upoważnione agencje rządowe na poziomie federalnym, stanowym, lokalnym, plemiennym i terytorialnym za pośrednictwem IPAWS do uczestniczących dostawców usług bezprzewodowych, którzy dostarczają alerty do zgodnych telefonów w określonych obszarach geograficznych. Aby zapewnić dostępność tych alertów całemu społeczeństwu, w tym osobom niepełnosprawnym, alertom towarzyszy unikalny dźwięk i wibracje.

Część testu EAS ma trwać około minuty i zostanie przeprowadzona z udziałem nadawców radiowych i telewizyjnych, systemów telewizji kablowej, dostawców radia i telewizji satelitarnej oraz dostawców przewodowego wideo. Wiadomość testowa będzie podobna do znanych opinii publicznej zwykłych, comiesięcznych wiadomości testowych EAS.

Źródło zagraniczne: FEMA.gov
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. walter667 03.10.2023 05:33

    Część ludzi będzie kojarzyło to z jakimś impulsem fal EM, ale nic z tych rzeczy. Z tego co kojarzę, to taki atak jest planowany jakoś w przyszłym roku u nich dopiero. Choć nie twierdzę – warto obserwować i nagrywać wszystko dookoła, “czytać” każdą wiadomość mówioną w TV, bo przecież pierwsze lecą prawdziwe wiadomości, a potem się wprowadza 100 innych różnych teorii/wariantów, aby wprowadzić mętlik w głowie i aby każdy powiedział że “ja już nie wiem jak to było”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.