FBI ostrzega przed globalnym atakiem na bankomaty

Opublikowano: 16.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 622

FBI ostrzega przed “nieuchronnym” globalnym cyberatakiem na bankomaty, który może spowodować wycofaniem milionów dolarów z rachunków bankowych, podobnie jak podczas ataku “cash-out” w 2009 roku, który uderzył w bankomaty na całym świecie wycofując 9 milionów dolarów.

“FBI uzyskało nieokreśloną informację, wskazującą na to, że cyberprzestępcy planują w ciągu najbliższych dni wprowadzenie globalnego ataku na bankomaty (ATM), co ma prawdopodobnie związek z nieznanym naruszeniem systemów bezpieczeństwa emitentów kart, powszechnie określanym jako “nieograniczona operacja.“ podał raport wydany przez FBI dla banków, który został uzyskany przez znanego eksperta od cyberbezpieczeństwa Briana Krebsa.

Krebs opisuje to jako “wysoce choreograficzny, globalny system oszustw, znany jako “ATM cash-out,” (wypłata z bankomatu), w którym oszuści włamują się do banku lub procesora kart płatniczych i używają sklonowanych kart w bankomatach na całym świecie, aby w kilka godzin oszukańczo wypłacić miliony dolarów.”

“Historyczne naruszenia systemów bezpieczeństwa obejmowały małe i średnie instytucje finansowe, prawdopodobnie z powodu mniej zdecydowanej implementacji zabezpieczeń cybernetycznych, małych budżetów lub słabości zabezpieczeń dostawców zewnętrznych. FBI spodziewa się, że takie działania będą wszechobecne lub ich ilość w najbliższej przyszłości prawdopodobnie wzrośnie.” czytamy w oświadczeniu FBI.

Innymi słowy, instytucje finansowe, które nie zostały zmodernizowane do najnowszych i największych środków bezpieczeństwa, są podatne na ataki. Ponieważ banki najprawdopodobniej zwrócą pieniądze wszystkim, których dotyczy naruszenie, ostrzeżenie FBI powinno szczególnie zainteresować małe i średnie banki korzystające z przestarzałej technologii.

Według Krebsa, w lipcu dwa podobne ataki “bez limitu operacji” spowodowały straty w wysokości 2,4 miliona dolarów dla National Bank of Blacksburg.

Na podstawie: Archive.is, KrebsonSecurity.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.