“Facebook” zamknął profil Fatahu

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 439

Facebook zamknął stronę Fatahu, partii palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

„Otrzymaliśmy wiadomość, że nasza strona narusza przepisy Facebooka” – oznajmił Munir al-Jaghub, urzędnik Fatahu i jeden z administratorów profilu. Konta 12 administratorów, która według Jaghuba miała 70 000 obserwujących, również zostały zawieszone na 30 dni.

Do informacji od “Facebooka” o zamknięciu profilu dołączone było zdjęcie Jasira Arafata, trzymającego karabin, który należał do izraelskiego żołnierza porwanego w 1980 roku przez Palestyńczyków w Bejrucie. Obok Arafata stoi Mahmud al-Alul, niedawno wybrany wiceprzewodniczącym Fatahu.

Izrael regularnie oskarża Palestyńczyków, w tym ich przywódców z Fatahu, o podżeganie do przemocy w sieciach społecznościowych.

Izraelscy ministrowie rozmawiali z przedstawicielami “Facebooka” o powstrzymywaniu działań określanych jako podżeganie online. Uchwalono również przepisy, które pozwalają na wydawanie sądowych nakazów usuwania podobnych treści z mediów społecznościowych.

Działacze propalestyńscy z kolei oskarżają giganta internetowego o cenzurę i uprzedzenia. We wrześniu “Facebook” przeprosił po tymczasowym wyłączeniu dwóch palestyńskich witryn krytycznych wobec Izraela.

Autorstwo: PJ
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Feneghar 01.03.2017 23:06

    Interesujące, że Zachód nie oskarża Izraela o mowę nienawiści przeciwko Palestyńczykom, cenzurę ich stron i niehumanitarne postępowanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.