Enterovirusa-68 paraliżuje układ oddechowy u dzieci

Opublikowano: 01.10.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 626

W Stanach Zjednoczonych w ostatnich tygodniach 440 dzieci w 40 miastach na terenie całego kraju zapadło na niebezpieczną chorobę dróg oddechowych, na którą w chwili obecnej nie ma skutecznego lekarstwa.

Odkryty w latach sześćdziesiątych minionego wieku enterovirus-68 może powodować poważne powikłania, a nawet paraliż układu oddechowego, podaje ABC News. Lekarze z Amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób biją na alarm. Choroba dotyka coraz większej ilości dzieci. Wirus znany jest od co najmniej pół wieku, ale dla większości medyków to „obcy temat”.

Wszystkie dostępne leki mogą jedynie łagodzić objawy działania enterovirusa-68, ale nie niszczą choroby w zarodku. Eksperci uważają, że w najbliższej przyszłości liczba chorych dzieci może dramatycznie rosnąć. Niedawno dwa nowy szczepy infekcji zidentyfikowano w Azji i Australii.

Pierwszego enterowirusa-68 odkryto w 1962 roku w Kalifornii, ale przypadki zakażenia występowały rzadko. Infekcja przybrała na sile w ostatnich piętnastu latach. Wirus przenoszony jest przez ślinę i flegmę. Początkowe objawy podobne są do przeziębienia tj. katar, ból gardła, kaszel, gorączka.

W bardziej zaawansowanych stadiach pacjenta może mieć problemy z oddychaniem i zmaga się z problemem odwodnienia organizmu. Chorzy to przede wszystkim dzieci poniżej piątego roku życia i ludzie, cierpiący na astmę.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jeszcze 01.10.2014 18:57

    Czyżby szykowali nową szczepionkę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.