Emeryci szturmowali budynek Ministerstwa Zdrowia

Opublikowano: 07.09.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 342

Około 200 emerytów pobierających świadczenia z największego greckiego funduszu ubezpieczeń społecznych IKA (odpowiednik polskiego ZUS’u), szturmowało we wtorek rano budynek Ministerstwa Zdrowia w Atenach, gdy odmówiono im możliwości spotkania się z ministrem Andreasem Lykourentzosem.

Początkowo tłum demonstrował przez ministerstwem, skandując hasła przeciwko cięciom funduszy emerytalnych oraz pogarszającej się sytuacji w służbie zdrowia. Kiedy jednak odwołano spotkanie z ministrem zdrowia, ku zaskoczeniu ochrony protestujący emeryci przeprowadzili szturm, wdzierając się do gabinetu ministra.

„Zachowanie ministra było wulgarne, wręcz faszystowskie. Najpierw powiedziano nam, że nie ma go w biurze, jednak później zgodził się z nami spotkać… Oskarżył nas o rozpowszechnianie kłamstw dotyczących braku dostępu do leków i opieki zdrowotnej. Zostaliśmy wyzwani od kłamców i zbirów…” – mówią uczestnicy przepychanki.

Emeryci ubezpieczeni we wszystkich prywatnych i publicznych funduszach planują dużą demonstrację w sobotę 11 września na placu Kotzia w Atenach.

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. adambiernacki 07.09.2012 13:43

    (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 7 – zakaz używania wulgaryzmów) Mod.

  2. adambiernacki 08.09.2012 11:43

    To inaczej. Uważam, iż ministercia należy wynieść na zewnątrz na rąsiach i położyć na chodniczku w celu tymczasowej zmiany wyglądu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.