Elon Musk narzeka na niedobór niklu do akumulatorów Tesli

Opublikowano: 26.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 751

Elon Musk skarży się na niedobór niklu używanego w akumulatorach samochodów elektrycznych i wezwał przemysł wydobywczy do zwiększenia podaży metalu szlachetnego.

„Jeśli produkcja będzie prowadzona w sposób przyjazny dla środowiska, to firmy mogą liczyć na długoterminowy kontrakt z Teslą” – powiedział Musk na konferencji prasowej, prezentując wyniki spółki za drugi kwartał.

Musk uważa, że koszt produkcji baterii trakcyjnych ogranicza rozwój Tesli. Firma stara się obniżyć koszty i oczekuje się, że wkrótce wprowadzi nową baterię, której koszt będzie niższy 100 dolarów USA za kWh. We wszystkich przypadkach nikiel jest konieczny i najlepiej w dużych ilościach.

Co ciekawe, Musk obiecuje kontrakty w imieniu samej Tesli, choć wśród dostawców firmy nie ma firm niklowych. Na razie współpracują oni bezpośrednio z producentami akumulatorów, którzy z kolei dostarczają gotowe produkty dla Tesli.

Akumulatory trakcyjne dla Tesli produkowane są w dwóch fabrykach, tj. LG Chem (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-magnezowy) oraz Panasonic (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-tlenkowy). Tak więc Tesla może prawdopodobnie działać tylko jako pośrednik i polecić LG Chem lub Panasonic podpisanie umowy z jedną lub drugą firmą niklową.

Obecnie na świecie jest trzech głównych dostawców niklu, tj. Brazilian Vale, Australian BHP Group i Russian Norilsk Nickel. Według firmy badawczej Wood Mackensie popyt na nikiel wzrośnie o 64% w ciągu najbliższych pięciu lat.

Zwiększony popyt jest w dużej mierze spowodowany rozwojem transportu elektrycznego. Przemysł wydobywczy działa w ogromnym tempie i nie może szybko zwiększyć dostaw. Dlatego w pewnym momencie na rynku może pojawić się niedobór niklu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.