„Rozpad” Księżyca przeraził mnichów

Opublikowano: 01.06.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1140

W 1178 roku Księżyc rozpadł się na dwie części. Tak przynajmniej twierdzili autorzy archiwów klasztornych odnalezionych w angielskim Canterbury. To spektakularne wydarzenie intryguje współczesnych astronomów i historyków od dziesięcioleci.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. JedynaDroga 01.06.2023 10:31

  Za księżycem znajduje się drugi który zsynchronizowany z tym pierwszym tak, że prawie zawsze pozostaje niewidoczny.

 2. Wolfman 01.06.2023 14:12

  Skąd te rewelacje?

 3. rici 01.06.2023 14:48

  Platon opisal, na podstawie nauk przekazanych mu przez kaplanow egipskich ze kiedys byly dwa ksiezyce.
  Rowniez w starozytnych opisach swiata Chinczykow jest opisane ze byl czas gdy Ziemia miala dwa ksiezyce. Jak rowniez czas gdy Ziemia nie miala zadnego ksiezyca. Dlatego opisywali czas przed pojawieniem sie ksiezyca, i po pojawieniu sie ksiezyca.
  A za ksiezycem ukrywa sie potezna stacja kosmiczna, czasem interweniujaca w rozwoj Ziemi, a czasem uczestniczaca w wojnach “bogow” kosmicznych. Juz od starozytnosci sa opisy takich wojen. Jedna z ostatnich z XVI wieku w okolicach Norymbergi, opisana i wymalowana na obrazach i freskach.

 4. JedynaDroga 01.06.2023 16:52

  Księżyc pojawił się ok 13500 lat temu, przed jego
  ” zacumowaniem ” przeszedł nieudaną próbę wejścia na naszą orbitę.

  W Kabale można znaleźć opisy dwóch księżyców.

  Taka ciekawostka, Zeus był człowiekiem który zarządzał planetą, ultra naukowcem ( coś jak Tesla ) kiedy ziemia doświadczyła tych wydarzeń.

  Kultura Hellenistyczna jest pełna uniwersalnych archetypów, które zostały wypaczone i przeobrażone z biegiem czasu, tak żeby zdezorientować następne pokolenia.

  Zrozumieć grecką filozofię oraz odczytać jej prawdziwe znaczenie wraz z kosmologią w niej zawartą jest równoznaczne z osiągnięciem prawdziwego oświecenia wiedzą.
  ( nie takiego jak głosił Budda )

 5. rici 01.06.2023 20:42

  JedynaDroga; napisales grecka filozofie, z greckiej filozofi wywodzi sie grecka religia.
  Tak samo z buddyzmu, ktory w czystej postaci jest filozofia wywodzi sie buddyzm jako religia.
  Podobnie jest z chrzescijanska gnoza, ktora jest rowniez filozofia wywodzi sie chrzescijanstwo jakie znamy.
  Grecka filozofia, nauki Budhy, chrzescijanska gnoza, nauki Zoroastry, to filozofia. Z tego rozwinely sie religie takie jak grecka, wszelkie odlamy buddyzmu, chrzesijanstwo i jego odlamy, islam i jego odlamy, jak rowniez zoroastryzm.Ale one maja bardzo niewiele wspolnego z swoimi prokursorami.
  Bardziej podobnymi ze soba sa wlasnie te filozofie. Gdyby sie w nie zaglebic to okazuja sie prawie identyczne.

 6. JedynaDroga 01.06.2023 21:23

  Prawdziwa religia grecka jest religią odtworzeniową, gdzie kładzie się duży nacisk na jak najdokładniejsze odwzorowanie rytuałów.

  Ciekawe komu tak bardzo zależało na zniszczeniu wierzeń opartych na ” zabobonie oraz bajkach dla dorosłych ” ?

  Jeżeli posiadasz ciekawe informacje, odezwij się przez prywatną wiadomość. Jak myślisz w jak głębokim kłamstwie egzystujemy ?

 7. rici 02.06.2023 10:28

  Wszystkie tzw. “stare religie” wywodza sie z jednego zrodla. Mam na mysli takie religie jak hinduska, slowianska, egipska, sumeryjska. Z tym ze wedlug mnie to religia Ariow jest prekursorem religi hinduskiej i slowianskiej. Religia wywodzaca sie z Atlantydy to prekursorzy religi egipskiej i sumeryjskie, oraz etruskiej, a religia rzymska i grecka to mieszanka religi atlantyckiej i slowianskiej-aryjskiej. Religia germanska i slowianska praktycznie sie nie roznia, zmiana jest tylko w nazwach bostw.
  Zastanawia mnie czy rada medrcow utworzona przed kilku tysiacami lat temu w Indiach egzystuje do tej pory, i jak ewulowala to tej pory. Rada ta miala nie dopuscic do rozwoju nowych technologi mogacych unicestwic ludzkosc.
  Co do religi judaistycznej, to wedlug mnie to kompilacja monoteizmu faraona Echnatona z kannanejskim-fenickim Baalem.
  Wszystkie te przeinaczone juz pierwotne religie zostaly wlasnie przeinaczone w celu wejscia w epoke ryb, czyli ciemna epoke w historii ziemi.
  Obecnie wchodzimy w epoke wodnika, i te wszystkie ciemne religie musza zniknac.
  One nie cha zniknac, ale gdy beda musialy odejsc w niebyt, to chca zabrac ze soba jak najwiecej ludzi.

 8. Wolfman 03.06.2023 10:11

  Mity i legendy. Bez znaczenia , stadium tej cywilizacji to malpa z komputerem w kieszeni. Ale dzięki za info

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.