ECRI zaleca nie ujawniać religii terrorystów

Opublikowano: 07.10.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 409

Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI), zaleca brytyjskiemu rządowi, by cenzurował prasę, jeżeli sprawcą zamachu terrorystycznego jest muzułmanin.

W 83-stronicowym raporcie podsumowującym stan nietolerancji, ksenofobii i rasizmu w Wielkiej Brytanii ECRI przedstawia zalecenia, jak uniknąć narastania mowy nienawiści. „ECRI uważa, że w świetle faktu, że muzułmanie znajdują się coraz bardziej w centrum uwagi, w wyniku ostatnich aktów terroryzmu powiązanych z ISIL, rozpalanie uprzedzenie wobec muzułmanów pokazuje lekkomyślny brak szacunku nie tylko dla większości muzułmanów w Wielkiej Brytanii, ale także dla ich bezpieczeństwa” – piszą autorzy raportu. Kontynuując ECRI zauważa, że „kiedy media podkreślają muzułmańskie pochodzenie sprawców ataków terrorystycznych i poświęcają temu dużo uwagi, prawdopodobne jest zwiększenie odwetów z użyciem przemocy wobec muzułmanów, niż w przypadku gdy motywacja sprawcy jest bagatelizowana lub odrzucana na rzecz alternatywnych wyjaśnień”.

ECRI jest organizacją Rady Europy powołaną do monitorowania różnych form dyskryminacji. W raporcie organizacja posuwa się dalej zalecając rządowi Theresy May, by ten “w sposób bardziej rygorystyczny szkolił dziennikarzy, by zapewnić większą zgodność z etycznymi standardami”.

W odpowiedzi rząd Wielkiej Brytanii napisał, “że wspiera wolną i otwartą prasę i nie wpływa na to co robi prasa ani co publikuje, tak długo jak prasa przestrzega prawa”.

Tymczasem Francja ujawnia plany budowy nowych 33 więzień i renowacji starych, by poradzić sobie z chronicznym przeludnieniem, które zdaniem przedstawicieli aparatu sprawiedliwości sprzyja radykalizacji islamistycznych więźniów.

Więzienia we Francji zajmują trzecie miejsce pod względem przeludnienia, z liczbą ponad 68 tysięcy więźniów przebywających w ośrodkach, w których jest miejsce dla 58 tysięcy.

325 więźniów ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi, a 1400 zostało zradykalizowanych przez dżihadystycznych rekruterów. Część z ostatnich ataków terrorystycznych, których doświadczyła Francja zostało zrealizowanych przy współudziale byłych penitencjariuszy.

Przedstawiciele rządu wierzą, że rozbudowa więzień, która rozpocznie się w 2017 roku pomoże złagodzić problem radykalizacji muzułmanów w więzieniach.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Express.co.uk, UK.Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.