eBay pozywa Amazon

Opublikowano: 29.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 967

eBay oskarża Amazon o nielegalne podkradanie klientów.

Korporacja Jeff Bezosa miała wykorzystywać systemy komunikacyjne przedsiębiorstwa, w celu przechwycenia najcenniejszych sprzedawców działających na platformie. Skala działań Amazon ma być ogromna. Dziesiątki przedstawicieli firmy, miały namawiać setki sprzedawców eBay do przejścia do konkurencji. Akcja prowadzona miała być w kilkunastu krajach jednocześnie. Już od 2015 roku przedstawiciele Amazon mieli zakładać fejkowe konta sprzedawców celem prowadzenia perswazji rzeczywistych sprzedawców do opuszczenia platformy.

Wiadomości wysyłane przez przedstawicieli Amazon posiadały własną, wyraźną standaryzację pod względem treści. Wszystkie wiadomości były bardzo do siebie podobne, a często wręcz identyczne. Regulamin użytkownika eBay zakazuje korzystania z komunikatora w celu promowania innych firm oraz spamowania kupujących i sprzedających. Wiele kont, z których korzystali przedstawiciele korporacji Bezosa wysłało ponad setkę wiadomości nie dokonawszy sprzedaży ani zakupu żadnego przedmiotu.

W zeszłym miesiącu eBay wysłał list do Amazonu nakazujący wstrzymanie aktywności, o których mowa. Amazon obiecał, że sprawdzi prawdziwość oskarżeń. Jednak korporacja nie zaprzestała swoich działań, ani nie złożyła dalszych wyjaśnień eBayowi. Sprawia znalazła właśnie swój finał w sądzie. Strona oskarżyciela żąda zaprzestania nielegalnej działalności Amazona oraz zadośćuczynienia w postaci rekompensaty pieniężnej. Jak na razie nie wiadomo jakiej sumy żąda eBay.

Ilustracja: 27707 (CC0)
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.