Dziwne „kwiaty” na dnie Zatoki Meksykańskiej

Opublikowano: 05.05.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 706

Tajemnicze szczeliny wulkaniczne w kształcie „kwiatów” odnaleziono na dnie Zatoki Meksykańskiej. Naukowcy nie znają podobnych i nie wiedzą, co to jest i czy mogą być one niebezpieczne dla środowiska.

„Kwiaty” emitują nieznaną czarną ciecz. Cały depozyt takich gigantycznych kolonii znaleziono na dnie Zatoki Meksykańskiej. Zdjęcia dokumentujące stan dna wykonał podwodny robot Rover. Naukowcy uważają, spod morskiego dna wypychany jest rodzaj „asfaltu” lub innej podobnej mu mazi i to dlatego powstało takie dziwne zjawisko.

Znalezisko jest dosyć świeże, ponieważ misja robota zakończyła się dopiero kilka dni temu. Badacze zapewne dopiero zaczęli poznawać to zjawisko i potrzeba czasu, aby zwymiarować je i wyjaśnić jego genezę.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. niewolnik 05.05.2014 13:23

    To szybko zapomniano o awarii na platformie BP.

  2. Obi-Bok 06.05.2014 02:14

    Ciekawe. Jeszcze ciekawsza jest anomalia na dnie Bałtyku, o której nic nie mówi się od ponad roku :/

    https://www.youtube.com/watch?v=YgfMYLypSck
    [Proszę przeczytać opis]

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.