Dziś w życie wchodzą istotne zmiany dla pacjentów

Opublikowano: 01.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3192

W niedzielę 1 października zmieniły się zasady wystawiania zleceń na wyroby medyczne takie jak m.in. opatrunki, okulary, glukometry, cewniki i protezy.

Od 1 października zlecenie na wyroby medyczne będzie można wystawić jedynie elektronicznie. Do tej pory obowiązywały także zlecenia w formie papierowej, jednak od dzisiaj to już przeszłość.

Z dniem dzisiejszym lekarzy i innych pracowników służby zdrowia w Polsce obowiązują e-zlecenia.

W dalszym ciągu zlecenia wystawiać będzie mogła jedynie osoba uprawniona – np. lekarz, pielęgniarka, położna, felczer lub fizjoterapeuta.

Zlecenia będzie można realizować tak samo, jak realizuje się e-recepty. By zrealizować zlecenie, trzeba się udać do apteki lub sklepu medycznego, który podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Aby dokonać realizacji zlecenia na wyrób medyczny, trzeba podać PESEL oraz numer identyfikacyjny elektronicznego dokumentu, czyli e-zlecenia.

Czterocyfrowy kod e-zlecenia przyjdzie w formie wiadomości SMS lub mail. Osoby, które nie podały swojego numeru telefonu lub adresu mailowego, mogą dostać e-zlecenie w formie wydrukowanej.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.