Dziecięca otyłość okazała się jeszcze groźniejsza

Opublikowano: 24.03.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 778

Otyłość u dzieci zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci. Do takiego wniosku doszli pracownicy Instytutu Karolinska w Szwecji, wyniki ich badań zostały opublikowane w „Medical Xpress”.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział około siedmiu tysięcy dorosłych osób, które w wieku od trzech do 17 lat cierpiały na otyłość, a także 34 tysiące osób bez problemów zdrowotnych.

Jak się okazało po trzech i pół roku obserwacji, w pierwszej grupie śmiertelność wyniosła 0,55 procent, podczas gdy w drugiej – 0,19 procent. Średni wiek w chwili śmierci wynosił 22 lata. „Nasze badanie pokazuje, że otyłe dzieci mają znacznie wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci już w młodym wieku” – powiedziała Emilia Hagman, jedna z autorek badania. Badanie pokazało również, że dzieci z nadwagą częściej cierpią na lęki i depresję.

Eksperci doradzili rodzicom, aby monitorowali wskaźnik masy ciała dzieci, a jeśli ich waga wykracza poza odpowiedni zakres – skonsultowali się z lekarzem, który pomoże im dostosować dietę i styl życia dziecka do jego potrzeb.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.