Szef CIA przeciw ujawnieniu raportu o 11 września

Opublikowano: 03.05.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 647

Szef CIA John Brennan skrytykował prawdopodobne odtajnienie 28 stron wspólnego raportu Kongresu dotyczącego zamachów 11 września 2001 roku, które mogą zawierać informację o związku terrorystów z Arabią Saudyjską.

Jak oświadczył szef amerykańskiego wywiadu zagranicznego na antenie telewizji NBC, informacja zawarta w tajnych dokumentach, «jest niedokładna i niezweryfikowana». Według niego, sporządzony w 2002 roku raport stanowi “wstępny przegląd”, a poruszone w nim kwestie później zostały dokładnie zbadane.

Brennan przypomniał, że Komisja ds. śledztwa ws. zamachów doszła do wniosku, że nie ma żadnych dowodów na to, iż oficjalny Rijad i jego poszczególni przedstawiciele udzielili finansowego wsparcia ugrupowaniu terrorystycznemu Al-Kaida (zakazane w Rosji).

Dyrektor CIA obawia się, że niektórzy mogą wykorzystać cytaty z odtajnionego raportu, aby rozluźnić “bardzo dobre stosunki między USA i Arabią Saudyjską, mających różne podejścia jedynie do rozwiązania niektórych regionalnych problemów”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.