Szef CIA przeciw ujawnieniu raportu o 11 września
Szef CIA John Brennan skrytykował prawdopodobne odtajnienie 28 stron wspólnego raportu Kongresu dotyczącego zamachów 11 września 2001 roku, które mogą zawierać informację o związku terrorystów z Arabią Saudyjską.
Jak oświadczył szef amerykańskiego wywiadu zagranicznego na antenie telewizji NBC, informacja zawarta w tajnych dokumentach, «jest niedokładna i niezweryfikowana». Według niego, sporządzony w 2002 roku raport stanowi „wstępny przegląd”, a poruszone w nim kwestie później zostały dokładnie zbadane.
Brennan przypomniał, że Komisja ds. śledztwa ws. zamachów doszła do wniosku, że nie ma żadnych dowodów na to, iż oficjalny Rijad i jego poszczególni przedstawiciele udzielili finansowego wsparcia ugrupowaniu terrorystycznemu Al-Kaida (zakazane w Rosji).
Dyrektor CIA obawia się, że niektórzy mogą wykorzystać cytaty z odtajnionego raportu, aby rozluźnić „bardzo dobre stosunki między USA i Arabią Saudyjską, mających różne podejścia jedynie do rozwiązania niektórych regionalnych problemów”.
Źródło: pl.SputnikNews.com