Dwunastościan i złoto z Warny

Opublikowano: 22.01.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 723

Warna to miejsce, które kojarzy nam się z królem Polski Władysławem III Warneńczykiem. W 1444 roku ów król dokonał żywota w bitwie pod Warną, mając zaledwie 20 lat. Jego odcięta głowa przypomina nam o ulotności życia oraz miłosierdziu, jakim darzą się przedstawiciele gatunku homo sapiens. Stare rzymskie wyrażenie głosi jednak „non omnis moriar”, czyli nie wszystek umrę. Choć ludzie umierają, tak pamięć o niektórych z nich pozostaje trwała wśród późniejszych pokoleń. Czynniki, które to umożliwiają to spisane źródła bądź artefakty pochodzące z odległych czasów. W większości przypadków naukowcy ze spokojem rekonstruują historię na bazie tego typu znalezisk. Nie zawsze się to jednak udaje, przez co w naszej historii wciąż pozostaje wiele niewyjaśnionych kwestii. To zatem adekwatny moment, aby zerknąć bliżej na intrygujące artefakty ze wspomnianej wcześniej Warny oraz czasów rzymskich artefakty, które pozostają osnute mrokiem tajemnicy.

Źródło: YouTube.com

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.