Duże zamieszki w dzielnicy imigrantów

Opublikowano: 04.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W nocy z czwartku na piątek w jednej z dzielnic szwedzkiego miasta Västerås, w której prawie połowa mieszkańców ma obce pochodzenie, doszło do gwałtownych zamieszek, które wywołała policyjna interwencja związana z podejrzeniem posiadania narkotyków przez jednego z mieszkańców. Grupy młodych ludzi zaczęły podpalać samochody, a także atakować strażaków i inne służby zajmujące się ich uprzątnięciem.

Do zamieszek doszło w dzielnicy Bäckby w Västerås, czyli piątym największym szwedzkim mieście, kiedy na jednym z osiedli pojawili się policjanci sprawdzający wezwanie dotyczące handlu z narkotykami. Dojeżdżając na miejsce radiowóz został zaatakowany przez grupę młodych ludzi, dlatego policjanci musieli się wycofać i wezwać posiłki. Po tym incydencie doszło do kilku przypadków podpaleń samochodów w tej okolicy.

Celem ataków napastników byli również strażacy oraz inne służby zajmujące się podpalonymi autami. Według relacji miejscowej policji, sprawcy podpaleń po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce tych zdarzeń zaczynali uciekać, a następnie przechodzili do ataku ponownie używając niebezpiecznych przedmiotów. Ponadto osoby uczestniczące w zamieszkach miały także palić ławki znajdujące się w okolicznych parkach.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Perun
Użytkownik
Perun

Czy byli jacyś zatrzymani? czy policja użyła broni? Pewnie nie, zatrzymanie uzbrojonego w kamień murzyna nie jest tak proste jak zastrzelenie niepełnosprawnego z pistoletem na wodę:
https://wolnemedia.net/policjanci-zastrzelili-mezczyzne-z-zespolem-downa/