Policjanci zastrzelili mężczyznę z zespołem Downa

Opublikowano: 04.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

2 sierpnia 2018 r. nad ranem od policyjnych kul zginął w Szwecji 20-letni mężczyzna cierpiący na autyzm oraz zespół Downa. Policjanci pomylili jego pistolet – zabawkę z prawdziwą bronią.

Do tragedii doszło wczoraj nad ranem w Sztokholmie, gdzie od policyjnych kul zginął 20-letni mężczyzna z zespołem Downa. Policja została wezwana przez mieszkańców, którym mężczyzna pokazywał zabrany z domu pistolet – zabawkę.

“Był cudownym i kochanym człowiekiem, który nie skrzywdziłby muchy” – powiedziała lokalnym mediom mama zastrzelonego Erica, Katarina Söderberg.

Kobieta powiedziała, że jej syn był na poziomie rozwoju 3 – letniego chłopca i przyznała, że już wcześniej zdarzało mu się uciekać nocą z domu, gdy wszyscy domownicy spali. Gdy rodzina Erica zorientowała się, że nie ma go w domu, natychmiast zadzwoniła na policję. Jednak już wtedy wiadomo było, że chłopak nie żyje.

“Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Nie rozumiem dlaczego musieli go zabić zamiast postrzelić, np. w stopę. I nie rozumiem dlaczego aż trzech policjantów musiało przy tym być, przecież Eric cierpiał na zespół Downa i do tego był autystyczny, więc jakim mógł być zagrożeniem?” – powiedziała mama chłopca.

Według szwedzkiego dziennika “Aftonbladet” do 20-latka strzelało 3 policjantów. W oficjalnym komunikacie napisano, że strzały padły z więcej niż jednej broni służbowej. Policjanci mieli przeprowadzić kontrolę i wtedy doszło do tragedii. Świadkowie twierdzą, że nim padły strzały, policjanci mierzyli do Erica krzycząc, żeby “odłożył broń”.

Szwedzkie służby policyjne nie ujawniły dalszych szczegółów tej tragedii, ale poinformowały, że w tej sprawie wszczęto śledztwo.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o