Duda zamierza pomagać Ukraińcom mimo braku funduszy z UE

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1423

Prezydent Andrzej Duda podkreślił po spotkaniu ze swoją węgierską odpowiednik Katalin Novák, że Polska i Węgry nie otrzymują wsparcia Unii Europejskiej w związku z przyjęciem uchodźców z Ukrainy. Mimo to władze w Warszawie nie zamierzają zmieniać swojej polityki w tym zakresie.

Novák została zaprzysiężona na swój urząd w sobotę, natomiast dzisiaj właśnie w Polsce odbyła swoją pierwszą zagraniczną podróż w nowej roli. Rozmawiała więc z Dudą głównie na temat wojny na Ukrainie i węgierskiego sprzeciwu dotyczącego nałożenia sankcji na produkty energetyczne z Rosji.

Polski prezydent odniósł się też do kwestii pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przypomniał więc, że w naszym kraju przebywa około 2 milionów Ukraińców, natomiast na Węgry przedostało się 700 tysięcy osób. Oba państwa nie otrzymują jednak finansowego wsparcia od Unii Europejskiej.

Zdaniem Dudy unijna polityka w tym zakresie podważa „jedność europejską”. Polska nie zamierza jednak z powodu braku europejskich funduszy rezygnować ze wsparcia dla uchodźców.

„Jako prezydent Polski zapewniam wszystkich przybyszów, naszych gości z Ukrainy, że zrobimy wszystko, żeby w Polsce czuli się jak najlepiej i by otrzymali pomoc niezależnie od decyzji Komisji Europejskiej i innych instytucji UE” – podkreśliła głowa państwa.

Na podstawie: PolskieRadio24.pl
Źródło: Autonom.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

W jaki sposób zdobędzie pieniądze na pomaganie uchodźcom? Są dwie metody – zabierając pieniądze polskim podatnikom lub dodrukowując pieniądze i zwiększając inflację (ubóstwo). W obu przypadkach tracą Polacy – ubożeją pod pretekstem pomocy humanitarnej, a na horyzoncie widać już pierwsze jaskółki podatku katastralnego pod inną nazwą, o czym informuje Krzysztof Ator Woźniak.

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. AlbertW41 18.05.2022 19:02

    “Duda zamierza pomagać Ukraińcom mimo braku funduszy z UE” chyba tytul nadaje sie do zmiany albo dudek wylozy kase ze swoich zasobow. Wreszcie politycy beda wspierac budzet krajowy i beda placic za utrzymanie przybyszow. Slyszalem ze szykuje sie konflikt pomiedzy Chinami a Indiami. Bedzie szturm naszej granicy ponad 1mld uchodzcow bedzie napierac na nasza granice, dudek szykuj portfel. Bedziemy mieli przybyszow tez ze wschodu, damy rade.

  2. andi170 18.05.2022 21:09

    Duda to nie prezydent tylko przestępca chcący okraść Polaków przez ,,chęć ” pomocy banderowcom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.