„Dowody naukowe” na to, że Ziemia jest płaska

Opublikowano: 13.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 724

To nie żart. Doktorant jednego z uniwersytetów na Bliskim Wschodzie przedstawił pracę naukową, która twierdzi, że Ziemia jest płaska, nieruchoma i jest centrum wszechświata liczącego około 13,5 tys. lat. Praca doktorska została przedstawiona recenzentom, którzy zatwierdzili jej pierwszy etap.

Mimo że istnieją niezliczone obrazy i filmy, które zostały nagrane z kosmosu, wciąż są tacy, którzy twierdzą, że Ziemia jest w rzeczywistości płaska. Jednym z nich jest doktorant, który wstrząsnął arabską społecznością naukową. Przedstawił on swoją pracę doktorską, w której twierdzi, że Ziemia jest płaska, nieruchoma, stanowi centrum wszechświata i liczy sobie tylko około 13,5 tys. lat.

Ponadto praca ta twierdzi, że Słońce ma przeciętną średnicę 1,135 km, a nie 1,4 miliona km. Księżyc ma szerokość 908 km i znajduje się odpowiednio 687 i 23 razy bliżej Ziemi. Ponadto praca mówi o tym, że istnieje 11 planet, a ilość gwiazd na niebie jest ograniczona i każda z nich ma średnicę 292 km.

Student nie tylko sugerował, że żyjemy na płaskiej Ziemi. Odrzucił także teorie naukowe prezentowane przez Newtona i Einsteina, odkrycia astronomiczne Kopernika i Keplera, teorię Wielkiego Wybuchu, aktywność atmosferyczną i geologiczną, większość współczesnej klimatologii i w zasadzie wszystkie odkrycia, które zostały dokonane w przeszłości.

godnie z artykułem napisanym przez „Gulf News”, student przedstawił swoją pracę po pięciu latach badań. Została on przekazana dwóm recenzentom, którzy zatwierdzili jej pierwszy etap. Niebawem ma zostać ustalona data obrony pracy.

Co więcej, „Gulf News” dodaje: „Praca dosadnie pokazuje stanowisko, jakie wykazuje doktorant. W tekście znajdują się wyrażenia takie jak: „Wykorzystywanie argumentów fizycznych i religijnych”, „Udowodnienie skali powodzi za czasów Noego”, „Proponuję nowe podejście kinematyczne, które jest zgodne z wersetami Koranu”, „Role gwiazdy to: być ozdobą nieba, kamienowanie diabłów, kierowanie istotami w ciemności ziemi”, czy „Model geocentryczny jest zgodny z wersetami “Koranu” i oświadczeniami naszego Proroka”.

Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

31
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Vesla
Użytkownik
Vesla

cyt: „Model geocentryczny jest zgodny z wersetami „Koranu” i oświadczeniami naszego Proroka”
To wystarczyło żeby recenzenci zatwierdzili pracę i pozwolili na pisanie takich bzdur.

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Cytat:
„Role gwiazdy to: być ozdobą nieba, kamienowanie diabłów, kierowanie istotami w ciemności ziemi”

To równie Ja-centryczny punkt widzenia, co Geocentryczny.

“Recenzenci” zasługują na równie dużą uwagę, co student ;-)

realista
Użytkownik

to teraz uzasadnij… .. .

cacor
Użytkownik
cacor

No i gitara.
Praca dyplomowa przedstawiająca dogmaty religijne jako argumenty.
Generalnie można wszystko udowodnić, kwestia argumentów. (Pamiętam jak na studiach, kobieta udowodniła, że 2+2 wcale nie równa się cztery….)
A, że temat niezbyt wdzięczny – tym bardziej głośny.
Ja nie wdawałbym się w polemikę z resztą świata, tym bardziej na temat wszystkim dobrze znany.
Odważny student.

Pires
Użytkownik
Pires

Tak naprawdę to wiemy tyle, ile nam powiedzą. Większość osób wyśmiewa teorię płaskiej Ziemi bo od zawsze wiedzieli, że Ziemia jest kulą. Wszystkie źródła zgodnie twierdzą, że tak jest i nigdy tego nie podważaliśmy. To coś tak oczywistego, że z automatu odrzucamy inną wersję, a szkoda bo jak napisałem, wiemy tyle ile nam powiedzą. Zwątpiłem po zapoznaniu się z argumentami wyznawców teorii płaskiej Ziemi i sam już nie wiem co jest prawdą. Próbuję jakoś to poukładać.

cacor
Użytkownik
cacor

@ Pires,
Jeżeli masz wątpliwości w to, że ziemia jest figurą zbliżoną do kuli, zawsze możesz udać się na koniec płaskiej ziemi, zrobić kilka fotek i puścić na fejsa….
Podobno Chuck Norris już tam był. Dwa razy… Ale nie miał ze sobą smartfona z aparatem, więc znowu pozostają tylko puste słowa.

Pires
Użytkownik
Pires

@cacor
Tak właśnie zachowują się ludzie, którzy z automatu odrzucają to, co wydaje się być niemożliwe.
“możesz udać się na koniec płaskiej ziemi, zrobić kilka fotek i puścić na fejsa….”
A co? Jakby Twój bóg fejs powiedział, że jest płaska to byś uwierzył gimbusie?

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

1300 lat chowu wsobnego zaczyna przynosić efekty. Tam można kopulować legalnie z kuzynkami pierwszego stopnia. Arabowie nic nie dali i nie dadzą światu, bo nie pozwala na to model genetyczny powodujący regres mózgu.
Ta matematyka i astronomia co to niby oni, to tylko kopia osiągnięć z Indii. Nic, nic, i nic …i 3 metry tego gęstego w szambie.

cacor
Użytkownik
cacor

@Pires:
Ja nie odrzucam niczego z automatu, wręcz przeciwnie – jestem zwolennikiem tworzenia rzeczy niemożliwych.
Ale teoria o płaskiej ziemii została obalona wielokrotnie. Sam empirycznie doświadczyłem tego zjawiska, więc…. Zostaję przy Ziemii zbliżonej do kulki.
Co do fejsa – to była ironia (wiesz, dzisiaj wszystko musi zostać opublikowane na fejsie – inaczej nie istnieje), której Ty nie załapałeś.
A skoro zaczynasz kogoś wyzywać od gimbusów, znaczy, że zabrakło Ci rzeczowych argumentów…..
Pozdrawiam

MarcinL
Użytkownik
MarcinL

Ja też się natknąłem jakiś czas temu na YT na teorie że ziemia jest płaska i trzeba powiedzieć, że niektóre ich argumenty są ciekawe. Dało mi to do myślenia, że w sumie wierzymy we wszystko co nam powiedzą ale ile z tych rzeczy tak naprawdę sami sprawdziliśmy. Powiem szczerze, że jestem ciekaw tej pracy i bym ją chętnie przeczytał jeśli jest po ang, zauważcie, że on podaje konkretne liczby na średnicę słońca i księżyca, prowadził te badania 5 lat więc ciekaw jestem jak to liczył. No i wbrew pozorom plus dla recenzentów za nie odrzucanie pracy tylko dlatego, że zaprzecza czemuś oczywistemu.

MvS
Użytkownik
MvS

Co do uniwerstytetu, to o zgrozo nie była to uczelnia koraniczna, jak początkowo myślałem, tylko techniczna.
Pomijając oczywistą stronniczość tej ” leczniczej” pracy jedno pytanie mnie stale nurtuje: dlaczego a właściwie: po co ziemia miałaby być płaska ? Abyśmy nie ulatywatali w przestrzeń pod ziemią musiałby być jakiś dynks o tej samej powierzchni generujący siłę ciążenia. W jaki sposób miałby to robić ? Silnik przyspieszający pojazd Ziemia o ~10m/s2 przez dziesiątki tysięcy lat ? Niezła technologia. Gdzie zapas paliwa ? Czy takie wyliczenia już prawie pan doktor zawarł w swoim dziele ? Czy to już nie brzytwa Ockhama ?
TPZ jest tak durna, że powinna była zostać przedmiotem kpin w momencie jej pojawienia się. A jednak członkowie tej, jakże oryginalnej, sekty robią wykłady, udzielają wywiadów ogólnie brylują. Argumenty są może nie tyle ciekawe, co frapująco nieudolne. Mniej więcej tak, jak tłumaczenie gostka, który na trójkącie widoczności zaparkował swój bolid, bo on tylko do apteki szybko. No wie pan… No właśnie wiem.

Pires
Użytkownik
Pires

@cacor

“Sam empirycznie doświadczyłem tego zjawiska”
Jak można doświadczyć kulistości Ziemi?
“A skoro zaczynasz kogoś wyzywać od gimbusów, znaczy, że zabrakło Ci rzeczowych argumentów…..”
Tak Ci się zdaje, argumentów mam dużo, ale jesteś beton jeśli chodzi o zapoznanie się z innym punktem widzenia i po prostu nie ma sensu bym ich używał. Wszystkich innych zachęcam do zapoznania się z teorią płaskiej Ziemi, nawet jeśli wydaje wam się to idiotyczne.

MvS
Użytkownik
MvS

@Pires
Pozwolę sobie odpowiedzieć niejako za cacora.
Zapoznałem się z TPZ przy okazji polemiki pomiędzy WackiemPlackiem a realistą i stwierdzam, że jej twórcy mają ogromne problemy z logicznym myśleniem i obserwacją. Jak można doświadczyć kulistości Ziemi ? A na przykład tak, jak i ja doświadczyłem będąc nad oceanem- patrząc na przepływające statki, najlepiej wycieczkowe, przez lornetkę. Na jaki by nie popatrzył- toną. U-booty na Atlantyku jeszcze grasują ? Co prawda jest to indukcja a nie dedukcja ale w zestawieniu z innymi obserwacjami nie pozostawia wątpliwości.

cacor
Użytkownik
cacor

@MvS:
Wielkie dzięki, ale nie potrzebuję adwokata.

@Pires:
Widzę, że zaczynasz używać innych argumentów: “Tak Ci się zdaje, argumentów mam dużo, ale jesteś beton….”. Może i źródłem tego typu jest rynsztok, ale zawsze to coś….
Argumenty siłowe to też argumenty.
Poza tym zapoznałem się z teorią płaskiej Ziemii i niestety zaprezentowane w niej argumenty nie przemawiają do mnie.
Zapoznanie się z czymś nie oznacza bowiem od razu na zgadzanie się na to coś.
Jak można doświadczyć kulistości ziemii? Wystarczy ruszyć swoje 4 litery wzdłuż południka i zobaczysz jak zmienia się długość dnia.

realista
Użytkownik

cyt.:”Tak Ci się zdaje, argumentów mam dużo, ale jesteś beton”

niestety na wasze nieszczęście nawet ruszać 4 liter nie trzeba. wystarczy zmierzyć wielkość kątową Słońca w południe i o zachodzie. jeśli się znacząco zmniejszyło, to znaczy, że i oddaliło, co właśnie postuluje hipoteza płaskiej Ziemi.

jak jest w rzeczywistości? robiłeś taki pomiar?… .. .

jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Ja tam polecam Wam poczytać tu http://zbawienie.forumotion.com/t5-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc. Może nie wszystko mnie tu przekonuje ale moim zdaniem jest tam kilkadziesiąt takich dowodów, które dają do myslenia.

realista
Użytkownik

cytat z tego forum:

—Obserwator napisał:
| Mnie nadal męczy jeszcze jedna rzecz. Rzecz, na której zatrzymały się
| dyskusje z moimi znajomymi, jako argument ostateczny:
|
| Zaćmienie Księżyca
|
| Ma ktoś w tej kwestii jakieś sensowne wytłumaczenie?
| Ciekawi mnie, że zaćmienie zachodzi zawsze podczas pełni. Myślę, że trzeba
| by wykonać obliczenia albo zrobić jakiś model..hmm…

|
|Nikt tego nie wie. Także fazy księżyca są nierozwiązaną tajemnicą!
|Zaćmienia są nielogiczne i jest nieprawdą, że to Ziemia zawsze rzuca cień.

to kuriozum… :D

tak, takie obliczenia robili nawet już starożytni. ten model został zrobiony pewnie setki tysięcy razy. to całkowicie logiczne i możliwe właśnie dlatego, że Księżyc jest w pełni, bo tylko wtedy może Ziemia rzucić na Księżyc swój cień. zaćmienie to nie faza, tu widać absoluty brak zrozumienia tego banalnie prostego mechanizmu… .. . :D

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Wybór Ziemi jako punktu odniesienia do opisu wszechświata w Koranie i Biblii nie jest dowodem na istnienie tylko jednego punktu odniesienia. Sama Biblia i Koran dostarcza inny punkt odniesienia jako centrum wszystkiego, w tym naszego wszechświata, który jest tylko jednym z wielu różnych wszechświatów we wszystkich czasach na raz, a także we wszystkich możliwych wersjach.

Mam na myśli Tron Boga. To wokół Niego wszystko się kręci.

Jest to tylko dowodem łaskawości Stwórcy wobec słabo wykształconych ludzi wszystkich czasów (pewnie jakieś 99,9% całej populacji kiedykolwiek żyjącej na tej planecie). Teorii multiwymiarowości nie pojmują nawet tęgie głowy dzisiejszej nauki. Wszak dopiero to odkrywamy, podniecając się bozonami. Bóg nigdzie nie napisał, że Ziemia jest środkiem wszechświata – to błędna dedukcja naukowców religijnych, którzy z warunków niewystarczających tworzą dogmaty naukowe.

Bóg jedynie dostosował opis do sposobu postrzegania rzeczywistości przez człowieka. Inny punkt obserwacji jak dotąd mieli tylko nieliczni kosmonauci. Reszta nigdy w kosmosie nie będzie i musi się posiłkować wyobraźnią. A z tą jak wiadomo nie jest najlepiej u wielu.
Uproszczony opis nie jest doskonały ale nie jest też błędny. I jest dostępny rozumieniu większości ludzi.

Strasznie to smutne, że uczelnie religijne dalej wypuszczają takie kwiatki. Nawet nie wiedzą, jak bardzo szkodzą.

Niestety nawet pobożni naukowcy rzadko rozumieją alegorię o dwóch morzach, jako o źródłach wiedzy. Możliwe, że jej nie znają. (To koraniczne historie o dwóch morzach na styku których Mojżesz spodziewał się otrzymać mądrość (Sura Grota) oraz o dwóch morzach, słonym i słodkim, które się nie mieszają (sura 35)) Jest to wiedza, którą otrzymujemy przy pomocy zmysłów i umysłu – naukowej. Oraz wiedza, którą otrzymujemy dzięki duchowi (jak ktoś go uchwyci i trenuje). Morza te nie mieszają się ze sobą, co znaczy, że nie można wydobywać duchowych prawd z materii, ani prawdy o materii z ducha. A jeśli można, to jest to znacznie trudniejsze, niż się wydaje. Światy te są jedynie analogiczne. Prawa rządzące materią można wykorzystywać do symbolicznego opisu prawd ducha, który zawiera w sobie znacznie więcej wymiarów, i wymaga rozpatrywania wielowymiarowego. To jak porównanie pisma do zdjęcia, a zdjęcia do niemego i czarno-białego filmu 2D, a tego do filmu 3D kolorowego i z dźwiękiem …

Sura 45:13 (Bielawski)
On poddał wam to, co jest w niebiosach i co jest na ziemi – wszystko pochodzi od Niego. Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy się zastanawiają!

MvS
Użytkownik
MvS

@realista
Jem sobie spokojnie spoźnione drugie śniadanie a tu realista cytuje tekst : “zaćmienie zachodzi zawsze podczas pełni” O mało się nie udławiłem ze śmiechu… Ostrzegaj post wcześniej czy coś jeśli nie chcesz mieć człowieka na sumieniu ;-)

realista
Użytkownik

MvS, a co cię tak rozśmieszyło?

Edit/
acha, ten cytat. ok :D… .. .

MvS
Użytkownik
MvS

@MasaKalambura
Ale to raczej nie była uczelnia religijna tylko techniczna. Przynajmniej tak to rozumiem po przeczytaniu artykułu angielskojęzycznego. No chyba, że istnieje coś takiego jak politechnika koraniczna, to nie mam pytań.
Dla mnie smutne jest to, że świat islamu wypuszcza takie androny zamiast sięgać do swojej tradycji umiłowania geometrii, algebry, astronomii. Gdzie się podziali ci badacze z poczatków kultury arabskiej ?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Podzielam twój smutek do głębi. Na płaszczyźnie obu mórz.

MvS
Użytkownik
MvS

@realista
To mniej więcej tak jak w tym filmiku:
https://jbzdy.pl/obr/466881/laska-nie-rozumie-pizzy-xd
Fazy księżyca, ruch obrotowy Ziemi to nie wiedza tajemna tylko podstawówka. Każdy człowiek w tym kraju się o tym uczy i jeżeli kończy tę podstawówkę, to nie może powiedzieć: nie wiem. Sorry, taki mamy system. To mnie właśnie rozwala, czasem na wściekło a czasem tylko na szyderczo.

realista
Użytkownik

o szit… to jest niepojęte…
genialny filmik. na dodatek pokazuje jeszcze jak tacy ludzie reagują, bo nie rozumieją, że czegoś nie rozumieją. taka pewność siebie ignoranta… jeszcze jak bezmyślnie powtarza jego pytanie… dramat, dramat… .. .

MvS
Użytkownik
MvS

A widziałeś Czytalnika ? https://www.youtube.com/watch?v=YM4oTH_IIDU
Ja nie drwię z ludzi mniej rozgarnietych intelektualnie, tylko z tych, którzy mając dostęp do wiedzy (powszechna, obowiązkowa edukacja !!!) nie zdobywają jej a tym samym nie doceniają, bo…im się nie chce. Ale swoje zdanie mają.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Dramat się zaczyna dopiero wtedy, gdy pozwalasz im decydować o swoim życiu. A tak się dzieje, odkąd wygrywa większość. Demokrację mam na myśli. Przy takim społeczeństwie nie może to być. To najlepsza droga do upadku.

Są tylko dwie drogi ratunku i jedna pośrednia.
1. Uczymy wszystkich na siłę i wymagamy wiedzy aż do upadłego.
2. Nikogo do nauki nie zmuszamy, ale prawa głosu nie dajemy tylko za piękny zapach.

3. A droga trzecia to rozwiązanie którego nie ma…
… chociaż protezą 3 drogi jest zwyczajne olewanie wyborów przez tych, którzy nie mają nic do powiedzenia.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Załóżmy, że mądrość mnie opuściła (wszelka mądrość i tak od Boga pochodzi).

Co masz na myśli szanowny Atosie?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

hoho dofcipas
widzę, kolega na wybory nie poszedł…

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Masz mnie za proroka? Ostatni przyszedł 1400 lat temu. Więcej nie będzie.
A telepatycznego rycia czaszki ci zrobić nie mogę. Nie łączy nas żadna więź emocjonalna…

Może będę wiedział więcej jak się wyśpię.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Masa ” A droga trzecia to rozwiązanie którego nie ma…” Jest 3 droga .
Wybór ” Ja ” trójwładzy udziałem obywateli dzielących władzę
1. Jedno prawa udziałem władzy obywateli Narodu
2.Samostanowienie
3. Odpowiedzialność

“… chociaż protezą 3 drogi jest zwyczajne olewanie wyborów przez tych, którzy nie mają nic do powiedzenia. ” Wybory nieznanych partyjnych cwaniaków ubogaconych naszymi podatkami do sprawowania władzy, Ja takie wybory olewam!
Ja, mówi jak jest , co się sprawdza, co nam służy, to jawność i prawda .
Uduchowieni przewodnicy, przywódcy, to ci których nie trzeba wybierać , oni wiedza kim są , a to co robią przynosi korzyść każdemu .

Murphy
Użytkownik
Murphy

Co do “Płaskiej Ziemi” to argumenty ich kościoła do mnie nie trafiają, bo łatwo da się je obalić. Na kanale ScuFun (Youtube) wyjaśnia od strony naukowej dlaczego argumenty płaskoziemców nie mają sensu.
Mnie bardziej zastanawia czym jest ta grawitacja, że mimo obrotu ziemi i siły odśrodkowej nikt i nic z Ziemi nie pospadało. Bardziej przemawia do mnie model gdzie żyjemy we wnętrzu kuli, i owszem grawitacja to ta siła odśrodkowa.
Niewyjaśnione jest jak żyjąc na kuli możemy dostrzec coś poza krzywizną ziemi, lub dlaczego wyśrodkowany horyzont morza w kamerze przesuwa się ku górze przy robieniu zooma? Czyż nie powinien być zawsze na środku.
Czemu horyzont mamy zawsze na wysokości oczu niezależnie, czy jesteśmy tuż nad poziomem morza, czy też patrzymy na nie z wysokiej góry?
Czy żyjemy na wklęsłej Ziemi? Czy światło porusza się liniowo, czy też zakrzywione? Nagrania Mariusza Szczytyńskiego na VIMEO dały mi trochę do myślenia, choć nie ze wszystkim się tam zgadzam.
W płaską ziemię mogę zgodzić się tylko w mikro skali. ;)