„Dopadniemy cię” – arabskie klany grożą pisarzowi

Opublikowano: 18.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Ralph Ghadban napisał książkę o kryminalnych poczynaniach klanów w Niemczech. Teraz musi mieć policyjną ochronę.

Konfrontacja z przestępczymi członkami arabskich klanów osiągnęła nowy poziom. Jak potwierdził berlińskiej gazecie „Morgenpost” ekspert w kwestiach islamu i migracji Ralph Ghadban, jest on celem napaści słownych i gróźb.

W przysłanym Ghadbanowi filmiku pojawiają się słowa: „Znajdziemy cię bez względu na to, gdzie jesteś. I zdepczemy twoją głowę”. W innym wzywano do odnalezienia go i potraktowania w sposób „bezlitosny”. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele takich gróźb.

Ghadban jest uważany za jednego z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie przestępczości klanowej. W październiku ubiegłego roku opublikował książkę „Arabische Clans – Die unterschätzte Gefahr“ („Arabskie klany – niedoceniane niebezpieczeństwo”). Najwyraźniej jednak klany te zwróciły na niego uwagę dopiero, kiedy udzielił wywiadu w języku arabskim libańskiemu kanałowi telewizyjnemu LBC.

Pierwsze ataki miały miejsce 24 kwietnia. Pisarz dostał wiele wiadomości od znanych mu członków klanu, zwłaszcza z Nadrenii Północnej-Westfalii, ale także z Berlina i z państw arabskich, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie autor znajduje się pod ochroną policji.

Policja przeprowadziła rozmowy z członkami klanu. W jej wyniku niektórzy z nich zwrócili się przez Internet do zacietrzewionych członków swoich rodzin prosząc ich o uspokojenie się i zaprzestanie gróźb. Jednak poprzednie wezwania do zemsty zatoczyły szerokie kręgi i trudno im teraz przeciwdziałać. Dlatego Gadhban nie może się czuć bezpieczny. Jak mówi: „To sprawa życia i śmierci”.

Autor stwierdza, że publikując książkę liczył się z groźbami ze strony klanów, jednak ich intensywność go zaskoczyła. „Obecnie muszę być bardzo ostrożny, ale nie wycofam się z moich twierdzeń” – powiedział.

Zniewagi i groźby potwierdziły tezy jego książki. Urodzony w Libanie w 1949 roku autor oskarża klany o traktowanie Niemiec jako „społeczeństwa ofiar”, ignorowanie rządów prawa i odmowę integracji. „Jeśli członkowie klanu czują się urażeni moją książką, powinni iść do sądu lub szukać argumentów do merytorycznej dyskusji – powiedział Ghadban. – Wydaje się, że nie boją się państwa niemieckiego”.

Falko Liecke z CDU Berlin-Neukölln, który sprawuje urząd Młodzieżowego Radcy Miejskiego w urzędzie miejskim, określił tę kampanię i „wezwania do zabójstwa” przeciwko Ghadbanowi jako „skandaliczne”. Jego zdaniem w walce z klanami trzeba będzie wykazać się „siłą i determinacją”. „Tylko w ten sposób nasze państwo będzie traktowane poważnie” – powiedział.

Autorstwo: Krzysztof Westen
Na podstawie: Morgenpost.de
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ