Do szkoły w Oregonie pójdą tylko szczepione dzieci

Opublikowano: 25.02.2018 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 678

Zdecydowana polityka proszczepienna władz stanowych przynosi efekty. Właśnie zamknięto szkoły przed dziećmi, których rodzice nie zrealizowali obowiązku szczepień do 21 lutego.

Do 21 lutego mieli czas, aby zaszczepić dzieci na polio, ospę wietrzną, krztuśca i odrę. Tydzień przed terminem rodzice, którzy ociągali się ze szczepieniami, dostali listy z ostrzeżeniem, że stanowe szkoły nie wpuszczą ich dzieci.

Oregon nosi miano zagłębia „sceptyków antyszczepiennych”. Dlatego władze federalne postanowiły twardo zadziałać. W 2017 roku do niezdecydowanych rodziców wysłano 30 tysięcy listów z ostrzeżeniem. Ostatecznie 4 tysięcy nie wpuszczono do szkół. W drodze wyjątku zezwolono na kontynuowanie nauki dzieciom, które nie mogą przyjmować szczepień ze względów zdrowotnych lub religijnych – wtedy jednak rodzice objęci są obowiązkiem uczestnictwa w “seminarium internetowym dotyczącym odporności” albo powinni pokazać podpisany przez lekarza formularz.

“Ci, którzy nie chcą uodpornić swoich dzieci, otwierają drzwi do krztuśca, zapalenia opon mózgowych i zapalenia płuc” – straszy i piętnuje nieszczepiących rodziców pediatra dr John Calcagno.

W 2016 roku w Oregonie prawie wszystkie nastolatki miały szczepienia na błonicę, krztusiec i tężec, a także różyczkę i odrę (dwie dawki). Mniej, bo tylko 66 proc. 2-letnich dzieci miało aktualne szczepienia. Bezkompromisowa polityka stanowa budzi kontrowersje, ale okazuje się skuteczna.

Europejskie kraje, np. Włochy, również powoli zamykają publiczne placówki przed nieszczepionymi dziećmi. W lipcu 2017 roku taką rekomendację przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego chciała wdrożyć również w Polsce Naczelna Rada Lekarska, która zaapelowała do ministerstwa zdrowia: „Uzasadnione jest to interesem publicznym – potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków (…). Niezgodna z obowiązującym prawem decyzja rodziców o niepoddaniu dziecka obowiązkowym szczepieniom stwarza zagrożenie dla zdrowia nie tylko tego dziecka, ale również dla innych dzieci mających z nim kontakt” – napisano w uzasadnieniu.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.