Niemiecki szpital odmówił operacji dziecka

Opublikowano: 18.02.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1606

U trzyletniego chłopca z Cypru zdiagnozowano poważną chorobę serca. Próbowano go leczyć w jego rodzinnym kraju, ale tamtejszym szpitalom brakowało niezbędnego sprzętu do akcji ratunkowej.

Cypryjskie Ministerstwo Zdrowia w końcu zaaranżowało wizytę na operację w Niemczech. Jednak wbrew planowi szpital we Frankfurcie odmówił operacji dzień przed zabiegiem. Powodem tego był brak szczepień rodziców.

Aby umożliwić mimo wszystko leczenie chłopca, władze cypryjskie zwróciły się również do szpitali w Anglii i Izraelu, ale znowu bez powodzenia. Chociaż rodzice sami zaszczepili się wkrótce po odwołaniu, nadal trzeba było przestrzegać sześciotygodniowego okresu oczekiwania na leczenie w zagranicznych szpitalach. A mały chłopiec nie miał na to czasu.

„Wiem, że nieszczepieni pacjenci mogą być leczeni w niemieckich szpitalach” – powiedział ojciec chłopca. „Nie wiedziałam, że ja też musiałam zostać zaszczepiona, żeby leczyć moje dziecko. Gdybym to wiedziała, zrobiłabym to natychmiast. Ale jestem zdrowa i nie chciałam się szczepić”.

Po wielu próbach zorganizowania leczenia chłopiec może być teraz operowany w prywatnym szpitalu w Grecji. Sprawa rodzi moralne pytanie, czy lekarze powinni odrzucać osoby nieszczepione.

Na podstawie: Focus.de
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BANDZIORkaq 18.02.2022 19:39

    Jadą po bandzie, jak nie poddasz się reżimowi to zapłacą za to twoje dzieci, i bynajmniej nie będzie to cowid, lecz odmowa leczenia. Podobny tekst usłyszałam od pediatry gdy mój syn był na wizycie .

  2. adambiernacki 18.02.2022 19:41

    Szpital powinien być pozwany o odszkodowanie na kwotę miliarda euro natychmiast. Absolutnie nie może to być mniej niż miliard.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.