Dla protestujących aborcja jest prawem kobiety, nie dramatem

Opublikowano: 26.10.2020 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 509

Ks. Tomasz Trzaska – kapłan diecezji łomżyńskiej o ostatnich wydarzeniach wokół kościołów w niedzielę. W wielu kościołach czy na ich terenach protestowały osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy antyaborcyjnej. Według naszego gościa Kościół niesłusznie został skojarzony z decyzją polityków. Mówi, iż Kościół zawsze stał na stanowisku antyaborcyjnym, poszanowania życia i godności każdej kobiety i mężczyzny. Według duchownego przyczyn tak masowych protestów można doszukiwać w zmianach społecznych, czyli unikaniu cierpienia a doszukiwaniu się wszędzie wygód. Ks. Trzaska ma żal do młodych ludzi, że w sposób tak wulgarny kontestują chrześcijańskie wartości.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

” czyli unikaniu cierpienia a doszukiwaniu się wszędzie wygód. Ks. Trzaska ma żal do młodych ludzi, że w sposób tak wulgarny kontestują chrześcijańskie wartości.” Cierpienie to nie wartość to spaczenie , skrzywienie psychiczne ! Cierpienie nikomu nic dobrego nie przyniosło ,wystarczy o tym pamiętać ,cierpiący ukrzyżowany Jezus ,I i II wojna światowa, i każda inna wojna . Cierpienie jest bez wartości odbiera godność ludziom, ciemiężycielom i cierpiącym. Chore jest patrzenie na cierpienie drugiego, któremu można ulżyć?
Wartość ma miłość do drugiego, empatia.