Djoković zwolniono z aresztu, ale może do niego wrócić

Opublikowano: 10.01.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1531

Novak Djoković, zwabiony i uwięziony w Australii przez miejscowych faszystów sanitarnych doczekał się chwilowej wolności i sprawiedliwości. Nie oznacza to jednak paradoksalnie, że sadystyczny australijski rząd pozwoli najlepszemu tenisiście świata na uczestnictwo w zawodach Wielkiego Szlema Australian Open.

W zeszły piątek cały świat zdumiało aresztowanie Novaka Djokovica. Najlepszy tenisista świata został najpierw zwabiony do Australii specjalnym zezwoleniem uprawniającym go do przylotu bez szczepienia przeciw COVID-19, gwarantującego prawa człowieka w Australii, a potem zatrzymano go i osadzono w areszcie w jednym z hoteli, gdzie czekał do dzisiejszej rozprawy.

Okazało się, że w Australii, gdzie rząd zmusił do zaszczepienia 97% populacji i gdzie codziennie notuje się nowe rekordy zarażonych, największym zagrożeniem okazał się niezaszczepiony Djoković. Na dodatek Serb przedstawił negatywny wynik testu PCR i na przeciwciała. Zabawne jest to, że premier Australii, Scott Morrison, stwierdził, że Djoković nie powinien być lepiej traktowany. Mówi to ktoś, kto zrobił lockdown w stolicy Australii bez możliwości jej opuszczania, po czym sam prywatnym samolotem poleciał do domu świętować dzień ojca.

Trudno się dziwić, że Novak Djoković nie poddał się dyktatowi deportacji, tylko poszedł na batalię prawną. Gdyby został deportowany, otrzymałby automatycznie zakaz wjazdu do Australii przez następne 3 lata. Można odnieść wrażenie graniczące z pewnością, że całą tę sytuację wyreżyserowano jako przestrogę dla innych. Skoro mogą zrobić to jemu, to co zrobią tobie?

Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się, że sędzia stanął po stronie Djokovica i nakazała natychmiastowe wypuszczenie go na wolność. Mimo korzystnego dla serbskiego tenisisty rozstrzygnięcia, wyrok sądu miał prawo zatwierdzić bądź anulować minister ds. imigracji Alex Hawke. Decyzja ma zapaść do godziny 12:00 czasu polskiego.

W kontekście tej międzynarodowej awantury covidowej warto wspomnieć fakt niezbyt oczywisty dla niektórych jej obserwatorów. W tym roku odbędą się wybory federalne w Australii. W tym kontekście gwiazda tenisa stała się pionkiem na politycznej szachownicy. Premier Australii prześladując Djokovića daje znak, że próbuje ochronić swój zaszczepiony naród przed nielegalnymi poglądami i po to, aby mógł wygrać kolejne wybory.

Swoją droga zaskakujące jest, że w Australii zwykły minister ma prawo anulować orzeczenie sądu. Czy można upaść niżej jako kraj? Oczywiście. Budowa nowego lepszego totalitaryzmu sanitarnego dopiero trwa, a Australia wyznacza nowe standardy upadku i jest przestrogą dla nas wszystkich, ponieważ pokazuje niebezpieczny kierunek rozwoju tego globalnego bałaganu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Aktualizacja „Wolnych Mediów”

Dziennikarka Ksenija Pavlović McAteer, zaprzyjaźniona z rodziną Djokovićów poinformowała, że sportowiec został zatrzymany przez policję federalną w biurze swoich prawników w Melbourne. Władze Australii twierdzą, że nie aresztowano go – budynek w którym przebywa, został otoczony przez funkcjonariuszy, którzy czekają na decyzję pani minister ws. podważenia lub nie wyroku sądu. Transmisja na żywo:


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krisnow 10.01.2022 14:04

    Mama nieodparte wrażenie że to ustawka ku uciesze gawiedzi. Najpierw dostaje pozwolenie na wjazd, nagle na granicy go zatrzymują, zastanawiające. Jeden z najbogatszych sportowców świata który ma sztab doradców i menagerów wdaje się w jakieś polityczno-biznesowe przepychanki, mocno naciągane. To jak przypuszczam kolejna zasłona dymna dla odwrócenia uwagi ludzi, która daje spokojnie wdrażać kolejne faszystowskie przepisy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.