Darmowe naprawy w domach emerytów

Opublikowano: 31.01.2014 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

Gmina w miejscowości Figueira de Castelo Rodrigo, na północnym wschodzie Portugalii, uruchomiła darmowe naprawy w domach mieszkających tam emerytów. Prośby o interwencję techników odbierane są przez całą dobę.

Jak poinformował burmistrz gminy Paulo Langrouva, rozpoczęta w tym miesiącu akcja realizowana jest pod hasłem “Pomoc dla seniorów”.

“Jesteśmy pierwszym portugalskim samorządem terytorialnym realizującym pomoc tego typu dla osób w wieku powyżej 65 lat. Nasz program realizowany jest przez działający w gminie Wydział Pomocy Socjalnej, Psychologii i Zdrowia” – powiedział burmistrz. Emeryci zgłaszają zapotrzebowanie na naprawy, korzystając z czynnej całą dobę infolinii.

W ramach “Pomocy dla seniorów” wykonywane są naprawy mebli, oświetlenia, kranów itp. Bezpłatna pomoc dla emerytów obejmuje też usługi szklarskie.

Jak wyjaśnił burmistrz Langrouva, pierwotnym zamiarem inicjatorów akcji było objęcie programem napraw ubogich osób w podeszłym wieku. Z czasem postanowiono jednak objąć nim wszystkich emerytów mieszkających na terenie tej siedmiotysięcznej gminy.

Serwisanci opłacani przez gminę w ramach “Pomocy dla seniorów” korzystają z pojazdu udostępnionego przez samorząd terytorialny.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.