Czy żyjemy w XVIII wieku?

Opublikowano: 02.02.2019 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3695

Czy to możliwe, że niemal 300 lat dziejów ludzkości zostało zmyślonych? Według hipotezy czasu widmowego, okres od 614 r do 911 roku nigdy nie miał miejsca. To co, uważa się, że wtedy miało miejsce, z monarchią Karola Wielkiego włącznie, zostało zmyślone. Oznacza to, że tak naprawdę nie żyjemy obecnie w XXI wieku tylko w XVIII.

Ten rodzaj teorii spiskowej wydaje się szczególnie absurdalny, ale idea niemieckiego historyka, Heriberta Illiga, ma zaskakująco przekonujące umocowanie w dowodach. W 1986 roku, a właściwie 1689, Illig zaczął rozwijać teorię czasu widmowego. Hipoteza ta stwierdza, że ​​lata wczesnego średniowiecza, od 614 do 911 roku,w rzeczywistości nigdy nie istniał w naszej historii.

Podejrzenia na ten temat Illig zaczął nabierać z powodu niewielkiej liczby dokumentów z tego okresu. Zaczął rozważać hipotetycznie, że wczesne średniowiecze mogło zostać sfabrykowane. Zwolennicy tej hipotezy uważają, że wszystkie osobistości żyjące w tych brakujących 300 latach, albo istniały wcześniej, albo zostały zmyślone. Mistyfikacją miałaby być historia o monarchii Karola Wielkiego i dynastii Karolingów.

Jednym z dowodów na to, że teoria czasu widmowego wcale nie jest takim absurdem jest uważane to, że w 1582 roku, gdy papież Grzegorz XIII zniósł obowiązuący od czasów rzymskich kalendarz juliański, wprowadzając gregoriański doszło do pewnych zaskakujących zdarzeń. Zdaniem Illiga, skoro poprzedni kalendarz spóźniał się o dzień co 128 lat, to w 1582 roku, gdy do zmiany doszło, powinno się dodać 13 dni, a zamiast tego dodano tylko 10, licząc nową erę od 325 roku naszej ery zamiast od 46 p.n.e. gdy wprowadzano kalendarz juliański lub od 1 n.e, czyli domniemanych urodzin Jezusa Chrystusa.

Oprócz tego Illig zwrócił uwagę na to, że istnieje zdecydowany niedobór dowodów archeologicznych z okresu brakujących 300 lat. Poza tym nawet te artefakty, które rzekomo wtedy powstały wcale nie koniecznie pochodzą z tych czasów, bo ich badania dokonywane za pomocą metody radiowęglowej przeważnie nie potwierdzają ich wieku.

Jako inny dowód wskazujący za teorią czasu widmowego wskazywana jest obecność architektury romańskiej w X wieku. Zdaniem niemieckiego historyka jest to dziwne i może sugerować, że od upadku cesarstwa zachodniorzymskiego wcale nie minęło 500 lat, a najwyżej połowa tego okresu czasu.

Oczywiście większość naukowców nie bierze tej teorii poważnie. Sceptycy twierdzą, że obserwacje starożytnych astronomów zgadzają się bez potrzeby dodawania brakujących 300 lat. Według specjalistów z tej dziedziny, hipotezie czasu widmowego przeczą również obserwacje komety Halleya.

Jednak najważniejsze pytanie odnośnie teorii czasu widmowego to dlaczego ktoś miałby się dopuścić takiej potężnej mistyfikacji? Kto mógłby zyskać na falsyfikacji trzystu lat historii ludzkości? Podstawowa teoria jest, że stoi za tym papież Sylwester II i cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Otton III. Powód? Zdecydowali, że byłoby super, gdyby okazało się, że rządzili dokładnie w roku tysięcznym. Czy to możliwe?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. MasaKalambura 02.02.2019 14:21

  Tak się dobrze złożyło, ze w 7 wieku, niedaleko bo w Arabii, nowopowstałe imperium i cywilizacja muzułmanów rozpoczęła kompletnie niezależną rachubę czasu, wspomaganą przez wspaniałą eksplozję rozwoju nauki kultury. Zatem na wstydliwą pustynie trzech brakujących wieków średnich Europy nakłada sie bujny rozkwit orientu, który przyczynił się potem to wyjścia za średniowiecza dla Europy. Ale tego to nawet w szkołach nie chcą uczyć.

 2. realista 02.02.2019 15:16

  a po polskiemu takie coś https://www.youtube.com/watch?v=aZBc2P0ZROM … .. .

 3. kuralol 02.02.2019 17:46

  Tak się ”przypadkiem” składa że w samym środku czasu widmowego znajduje się jakoby upadek państwa Chazarów wraz z jednoczesną zmianą ich religii. Kolejną ciekawostką jest to że są to czasy dajace początek prześladowania i akcji wypędzania tzw ”żymian” w całej Europie.

 4. robi1906 02.02.2019 18:14

  Kuralol, za “żymian”, masz u mnie “suba” z plusem,
  jeśli pozwolisz to będę tego używał.
  Dla mnie, całkowicie jest to całkowicie logiczne, że średniowiecze, jak i nowo-stary, system niewolniczy został przez “Nich” zaprojektowany i zrealizowany,
  jak i również zniszczenie naszego narodu (tutaj wsadzam wszystkie narody środkowo-zachodnich Słowian).

  Naprawdę spodobało mi się to, żymianie.

 5. maciej 02.02.2019 19:35

  są cykle gdzie z jakiś powodów ginie ludzkość ( co 666 lat)

  https://www.youtube.com/watch?v=dxwiCfui3rQ

 6. MasaKalambura 02.02.2019 20:27

  Liczby morderców z corocznym odżynaniem nie mylić.
  Różnica roku słonecznego 655 ilości dni nokautujących liczbę Bestii. Gdy odjęty księżycowym rokiem dwunastu obrotów miesiąca. 655 dni dodać 11. Z tego śliczny rok 365. Jakieś dwa lata. Ale nic się nie zgadza.

  Bestia leży. Ale kto wie, jak astronomia ma się do historii ludzkości? Zawsze może wlecieć tu z nicości czarnodziurskiej karzeł brązowy; odwrotnosci naszych intencji. Dzień Sądu z obrotami niebieskimi. W Długi bardzo Dzień spotęgowane wzniecić.

  Dlatego też Siedem jest Odwiecznym Rozstrzygnięciem.
  Osiem wchodzi w Siedem. Dni tygodni.

  To z kolei rozwiązanie daje też pociechę. Od tego dnia widomym będzie bowiem Koniec. A także Stwórca stale widoczny. Wiedzieć to będą wszyscy, bo otworzy się widzenie Ducha z mową Ducha. Z Jego Ducha połączymy zapach jako przyszłość kierunkową. Z Jego Mądrości kolejne Wymiary. Jest Osiem Bram Niebios wyższych. I siedem Gehenny. (jak z wielkiego Superkomputera, z tym ze o Siedem Niebios lepszym. Komputer Nadprogramisty wyobraża Tron. Jest to jednak Uproszczenie. Jako Stale Zasilający również Tron czerpie swe jestestwo z Aktywnego Bądź! Powołującego i Zamykającego).

  Kolejne niebiosa oznaczają ilość wymiarow w formie matematycznie wyższych. Filozoficznych. I moralnych oczywiście, bo Miłosierdzie ma moc odsuwania Gniewu. I jest miłosierdzie owocem 613 Sur. A dokładnie Miłosierny Litościwy. Stopnia Najwyższego.

  Taką oto matematykę Polityki przyniosły tamte czasy. Trzy wieki blackoutu. Ciemność Europy, Średniowiecze oznacza coś w rodzaju wojen 20 wieku ale na skalę dzid i mieczy. Te same techniki w świecie komputerów… …NajLepiej jednak szukać Ochrony u Allah przed przeciwnikiem człowieka. Szatanem. I nim samym.

  Nastał wtedy Ład wspaniały. Rzeczywiście jest nawet odbicie Tygodni Henoha apokryfu. Jak by tego nie chcieć wymazać, Historii Krok zaciera po sobie ślady.
  Jest równie w tym skuteczny jak ludzka wola poprawy i zmiany na lepsze.

  Jak śmierć, która losem człeka pozostaje.

  613 jest też przykazów i zakazów z księgi Tablic Synaju dziesięciorga Podstaw.

 7. maciek 04.02.2019 02:28

  Dla historyka powszechnego średniowiecze zaczyna się w VII. Dla słabego historyka powszechnego już w VI bo zalicza tzw. wieki ciemne do średniowiecza…

  Dla historyka sztuki średniowiecze zaczyna się dopiero w IX w i dzieli się na trzy fazy:

  1 wczesna IX-X
  2 właściwa – romanizm X-XIII
  3 schyłkowa – gotyk XIII (na terenach niemiecko i polskojezycznych trochę dłużej)

  Każdy historyk sztuki poda te okresy prawidłowo. Niestety historycy powszechni potrafią średniowiecze umieścić w starożytności. To tylko świadczy o poziomie akademickim historii powszechnej…

  Przed średniowieczem było bizancjum, wieki ciemne i końcówka antyku. Z perspektywy naszej historii sztuki i naszej historii powszechnej dziura robi się w wiekach ciemnych i obejmuje zaledwie kilkadziesiąt lat. Czyli dla mnie, tłuka nie znajacego historii Arabów, Chin, Indii i Tybetu, można pocisnąć kulę że żyję w XXw. Każda głębsza cofka to obraza dla historii spiskowej, która jest też namierzalna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.