Czy samochód elektryczny Anne Heche został zdalnie zhakowany?

Opublikowano: 25.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1670

Na podstawie poniższego, krótkiego filmiku, zamieszczonego w internecie, podejrzewa się, że samochód amerykańskiej aktorki Anne Heche został przed swym rozbiciem zhakowany i zdalnie sterowany przez nieznaną osobę. Wideo pokazuje jak samochód pędzi jak pocisk przez dzielnicę willową, zanim skręci i rozbije się z potwornym hukiem.

Zeznanie świadka, któremu towarzyszy zdjęcie, mówi, że aktorka na kilka minut przed ową szaloną jazdą była w zupełnie normalnym stanie – co dowodzi, że nie była pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, jak natychmiast insynuowała to prasa.

Według artykułu opublikowanego przez Motoring Life, błąd w zabezpieczeniach Mini Cooperów sprawia, że są one podatne na ataki hakerów.

Heche miała właśnie rozpocząć realizację filmu demaskującego handel seksem w Hollywood.

Na jednym z filmików widać Heche przykrytą białym prześcieradłem na noszach z zasłoniętą głową. Najwyraźniej straż pożarna nie udzieliła doraźnej pomocy medycznej, takiej jak tlen czy płyny dożylne – standardowych środków ratujących życie pacjenta cierpiącego z powodu zatrucia dymem i oparzeń. Kilka filmów pokazuje Heche podnoszącą się na noszach i wydającą się walczyć ze strażakami, jak na zamieszczonym poniżej.

Możliwość “zdalnego prowadzenia” samochodu przez osobę trzecią nie jest utopią, to rzeczywistość. Radykalna organizacja non-profit Consumer Watchdog opublikowała raport: “Connected Car Report 2020: The Models Most Open to Hacks”, który wylicza najlepiej sprzedające się w tym roku samochody – narażone na zhakowanie.

Raport grupy orzeczników ocenił specyfikacje techniczne każdego podłączonego do Internetu samochodu i przeprowadził wywiady z dziesiątkami działów sprzedaży oraz technikami serwisowymi głównych producentów samochodów. Według raportu wyszczególnione samochody posiadają funkcje systemów łączności i dostępu do Internetu i nie jest znany żaden sposób na odłączenie tychże systemów. Sprawia to, że samochody są narażone na zhakowanie.

Według Consumer Watchdog, pierwsza dziesiątka pojazdów narażonych na zhakowanie to: Ford F-150, Dodge Ram 1500, Chevy Silverado, Toyota Rav 4, Honda CRV, Nissan Rogue, Chevrolet Equinox, Toyota Camry, Honda Civic oraz Toyota Corolla.

Na podstawie: Nogeoingegneria.com, Trendmicro.com, BusinessInsider.com
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shkshk 25.08.2022 11:24

    Przecież o to chodziło, podłączyć samochód do sieci i mieć zdalną kontrolę nad nim. A że wykorzysta to osoba niepowołana…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.