Czy Polacy chcieliby przeżyć apokalipsę?

Opublikowano: 11.11.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 623

Z przeprowadzonego w Polsce sondażu wynika, że ponad 40% badanych nie chciałoby ocaleć z apokalipsy – wg nich śmierć byłaby lepszym rozwiązaniem niż życie w nowej rzeczywistości.

Co dziesiąty Polak przygotowuje się na koniec świata, niekoniecznie w formie gromadzenia zapasów, ale np. psychicznie. Co czwarta zapytana osoba buduje bunkier lub schron, co szósta ma gotowy ekwipunek na wypadek najgorszego – wynika z badania telewizji FOX i SW Research, na które powołuje się Wprost.

A jak jest w ogóle z wiarą w nadejście końca świata? 40% badanych uważa, że nie da się wyliczyć dnia nadejścia apokalipsy. Co trzecia osoba wierzy w możliwości nauki i liczy na to, że ludzkość w porę zostanie uratowana, ponieważ wszystko zostanie oszacowane i katastrofie uda się zapobiec.

Prawie połowa, bo aż 44% badanych, przyznała, że wolałaby nie przeżyć apokalipsy, jeśli by do niej doszło. Zmierzenie się z nową rzeczywistością budzi większe obawy niż śmierć. A jak ankietowani spędziliby ostatnie miesiące przed końcem świata, gdyby miał nastąpić jeszcze w tym roku? Większość odpowiada, że w gronie rodziny, 40% wybrałoby podróże, 32,1% zrezygnowałoby z pracy na rzecz „życia tu i teraz”. Oprócz tego wśród zajęć wymieniano imprezowanie, przy czym tę opcję wybierali częściej ankietowani płci męskiej, a także… pomoc innym, którą chciałoby się zająć 18,6% ankietowanych. Część osób nie zmieniałaby nic w swoim życiu pomimo nadchodzącej apokalipsy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kufel10
Użytkownik
kufel10

“Co czwarta zapytana osoba buduje bunkier lub schron” – a ci w blokach jak budują? Kopią tunele pod fundamentami czy silosy pod piaskownicami-s*ajnicami dla psów? Bo jeśli ci z bloków nie kopią, to oznacza że w każdym gospodarstwie/domu jest taki schron, a to przecież bzdura.

Cosmo
Użytkownik

Kufel, może na poczet ludzi mieszkających w mieście zaliczono już istniejące piwnice i komórki lokatorskie 🤔😁

net
Użytkownik
net

Nie doceniacie “nowoczesnych” ludzi. Mieszkający w blokach budują bunkry w Minecraft :)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Koniec Świata nie nastąpi dokąd nie umrze ostatni duch i ciało w trakcie nietypowej reinkarnacji, zwanej reinkarnacją zsynchronizowaną, o której donoszą zgodnie posłańcy Monoteizmu. Ze taka nastąpi. Zwaną Zmartwychwstaniem. Kiedy to zgromadzone zostaną wszystkie kiedykolwiek istniejące świadomości na Raz.

Będzie to krótka (zasadniczo zawsze Jest), nie krótka, bo poza czasem, przerwa w istnieniu czegokolwiek.
W której tylko Stworzyciel jest.
I śpiewa Swe Ja.

Tak wyglądać będzie, a właściwie zawsze wygląda Koniec. Nieskończony, a więc i Początek.

hashi
Użytkownik
hashi

Globalny kataklizm byłby ciekawy, rodzi się wiele pytań, czy wszyscy przenieśli by się na nową planetę czy trafili na ta samą tylko w innym czasie lub do równoległej rzeczywistości gdzie planeta ma się dobrze.

Mimo wszystko przykre jest to, że większość ludzi zaczęło by dopiero naprawdę żyć, kiedy dowiedzieliby się o końcu świata. Co znaczy, że teraz wegetują niczym żywe trupy.

Aida
Użytkownik

“40% badanych nie chciałoby ocaleć z apokalipsy – wg nich śmierć byłaby lepszym rozwiązaniem niż życie w nowej rzeczywistości.”

Może za dużo filmów się naoglądali.

Cosmo
Użytkownik

Apokalipsa pojęciem względnym, każdy wyobraża ją sobie inaczej. Obejrzyj film “Droga”. Wolałbym nie żyć w takiej rzeczywistości. Swoją drogą, to chyba najbardziej dobijający film jaki widziałem.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ