Upadek Babilonu

Opublikowano: 09.01.2023 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3490

W „Apokalipsie św. Jana” znajdziemy między innymi opis upadku Babilonu. Można znaleźć wiele interpretacji przesyconych wątkami religijnymi, co oznacza apokaliptyczny upadek Babilonu. Tymczasem wyjaśnione jest to w samej „Apokalipsie św. Jana”.

Starożytny Babilon

Podwaliny pod współczesny system bankowy zostały stworzone w starożytnym Babilonie. Stąd użyte w „Apokalipsie św. Jana” określenie „upadek Babilonu”. Stosowany w zamierzchłej przeszłości handel wymienny nie zawsze był wygodny z różnych powodów. W dodatku człowiek, który krótko pracował, na przykład trzy godziny dziennie łowiąc ryby, był w stanie zaspokoić swoje potrzeby, wymieniając je na inne towary. Pozostałą część dnia mógł człowiek przeznaczyć dla siebie i swojej rodziny.

Potrzebny był system, który zastąpi handel wymienny i „dobrowolnie” zmusi ludzi do dłuższej pracy. Tak wynaleziono pieniądze, za które można było nabyć potrzebne dobra materialne. Chcąc kupić dobra materialne — potrzebne były pieniądze. Aby zdobyć pieniądze, trzeba było pracować lub sprzedawać wypracowane dobra, jak wspomniane wcześniej złowione ryby. W ten sposób z człowieka zrobiono niewolnika pieniędzy. Chcesz kupować? Musisz mieć pieniądze! Chcesz pieniądze? Musisz na nie zapracować!

W samych pieniądzach może jeszcze nie było nic złego. Szybko jednak pojawili się hochsztaplerzy pożyczający posiadane pieniądze, naliczając za to odsetki zwane lichwą i pod zastaw. Stworzyło to podwaliny pod współczesne systemy bankowe żerujące na pracy ludzi i kreujące obecny wirtualny pieniądz oparty na długu. Dołączyła do nich kolejna grupa hochsztaplerów, która uznała, że każdy człowiek z wypracowanych przez siebie zysków i dóbr musi płacić im daninę. W ten sposób powstały podatki, a człowiek został zniewolony przez elity i ich wirtualne pieniądze.

Święty Jan

Święty Jan według tradycji był umiłowanym uczniem Jezusa i jako jedyny z uczniów Jezusa nie poniósł śmierci męczeńskiej. Będącego już w podeszłym wieku św. Jana doprowadzono przed oblicze rzymskiego cesarza Dioklecjana, który chciał, aby św. Jan wyrzekł się swojej wiary. Ponieważ tego nie zrobił, cesarz Dioklecjan kazał ubiczować św. Jana i uśmiercić w kadzi z wrzącym olejem. Wtedy nastąpiło dziwne wydarzenie. Święty Jan nie tylko nie poniósł śmierci w kadzi wrzącego oleju, ale również jego ciało zostało uleczone z ran po biczowaniu. Święty Jan stał się również zdrowszy, silniejszy i odmłodzony po wyjściu z kadzi z wrzącym olejem. Niektórzy z oprawców św. Jana ponieśli śmierć od ognia pod kadzią, a wiele osób się nawróciło. Cesarz Dioklecjan, gdy się o tym dowiedział, nie miał już odwagi pastwić się nad św. Janem i skazał go na pobyt na wyspie Patmos. Tam właśnie św. Jan doznał objawień wydarzeń, jakie nastąpią w przyszłości na Ziemi. Spisał je i znane one obecnie są jako Apokalipsa.

„Apokalipsa św. Jana”

Ludzkość od najdawniejszych czasów ma styczność z pozaziemskimi cywilizacjami, na trudnym do wyobrażenia sobie nawet dla współczesnego człowieka poziomie rozwoju. Choć obecnie elity zaprzeczają istnieniu cywilizacji pozaziemskich, utrzymując ludzi w niewiedzy. Patrząc z tego punktu widzenia cudowne ocalenie i uzdrowienie św. Jana jest nie tyle cudem co użyciem zaawansowanych technologii do jego ocalenia i uzdrowienia. Przedstawiciele tej cywilizacji, korzystając ze swoich technicznych możliwości, pokazali również św. Janowi na wyspie Patmos możliwy scenariusz rozwoju, a właściwie upadku ludzkości.

Święty Jan spisał to jako Objawienie – „Apokalipsę”. Jednak z biegiem czasu zostało to ubarwione wątkami religijnymi i część przekazów mogło zostać błędnie przetłumaczone lub nawet celowo zmienionych. Przyszłe wydarzenia na świecie nie są przesądzone i możemy je kształtować. Tak jak możemy wybrać, co będziemy robić za chwilę. Możemy iść na spacer lub spędzić czas przed telewizorem. Mamy możliwość wyboru, który należy do nas. Podobnie jest z przyszłością ludzkości. Wybór należy do ludzi. Patrząc jednak na obecne wydarzenia na świecie, objawienia opisane w Apokalipsie przez św. Jana niemal na pewno się ziszczą.

Upadek Babilonu

Co więc należy rozumieć przez pojęcie upadku Babilonu? Można spotkać się z wieloma interpretacjami o zabarwieniu religijnym, co oznacza apokaliptyczny upadek Babilonu. Tymczasem jest to wyjaśnione w samej „Apokalipsie”, tylko trzeba czytać ją ze zrozumieniem, odrzucając wątek religijny.

Szczególnie ten fragment opisujący upadek Babilonu jest interesujący: „A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje”.

Dlaczego nie kupuje? Ponieważ nie ma pieniędzy! Większość dużych transakcji odbywa się obecnie bezgotówkowo za pomocą wirtualnych pieniędzy zapisanych w bankowych komputerach. Pieniędzy niemających pokrycia w gotówce, złocie czy innych dobrach materialnych. Zniszczenie Banku Światowego w Waszyngtonie i samego Waszyngtonu, bo to o nim mowa, może sparaliżować handel na całym świecie. Tym bardziej że elity dążą do wycofania gotówki i zastąpienia jej elektroniczną walutą na całym świecie. Cyfrowy pieniądz, który będzie kontrolowany i będzie przepływał przez Bank Światowy w Waszyngtonie. Zniszczenie Waszyngtonu, cyfrowej waluty i światowego systemu bankowego spowoduje, że nikt niczego nie będzie mógł kupować!

Jest też w opisie upadku Babilonu zawarte ostrzeżenie dla ludności Waszyngtonu: „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: »Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły — aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie«”.

W „Apokalipsie” znajdziemy też informację jak Bank Światowy i Waszyngton i zostaną zniszczone: „i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził”, oraz: „I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: »Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już jej nie będzie można znaleźć«”.

Prawdopodobnie jest to opis celowego uderzenia w Waszyngton meteorytu lub zniszczenia go bronią przez Wysłannika Boga zwanego w islamie Hudhud. Zostało to przedstawione w filmie „I Pet Goat III”, gdzie przedstawiciel pozaziemskiej cywilizacji symbolicznie odcina głowę złotego byka przed Bankiem Światowym w Waszyngtonie, co symbolizuje upadek apokaliptycznego Babilonu.

Poniżej wklejka filmu zaczynającego się od fragmentu z upadkiem Babilonu.

Natomiast ten fragment „Apokalipsy” wskazuje na miasto Waszyngton znajdujący się na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego jako upadły – zniszczony współczesny Babilon: „A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: »Jakież jest miasto podobne do stolicy?«”.

Kiedy to się wydarzy? Trudno wskazać precyzyjnie czas tych wydarzeń, ale patrząc na obłęd, jakim kierują się obecnie współczesne elity, czas jest bliski — kilka, może kilkanaście lat.

Pieniądz

Pieniądz wbrew pozorom nie ma żadnej wartości. To tylko wirtualny zapis w bankowych komputerach, papierek (banknot) lub metalowa blaszka (moneta). Umownie ma on pewną wartość, którą możemy wymieniać na dobra materialne. Na odwrocie banknotów używanych w kraju jest zapis „Banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski są prawnym środkiem płatniczym w Polsce”. Czyli bez złamania prawa nie można rozliczać się za pomocą innych alternatywnych środków płatniczych.

Jednak bardziej interesująco brzmi zaznaczony przeze mnie na czerwono fragment wyrazu „płatniczym”. Pośrednio wskazany fragment tego wyrazu wyjaśnia, że tak naprawdę pieniądze są niczym. Tę nicość pieniędzy widać szczególnie teraz, kiedy inflacja jest tak wysoka, że za godzinę pracy można coraz mniej kupić dóbr materialnych. Pieniądze nie mają realnej wartości, tylko wartość umowną i to tylko w czasie, kiedy system finansowy poprawnie funkcjonuje. Kiedy system upadnie, to wirtualne pieniądze w komputerach zwyczajnie znikną, a fizyczne pieniądze będą tyle warte, co papier i metal, z których je wykonano i trudno będzie za nie cokolwiek kupić. O ile do tego czasu w obiegu będzie jeszcze gotówka.

Upadek elit

Wraz z upadkiem Babilonu – systemu finansowego świata upadną korporacje, elity, banksterzy, politycy i ich władza nad zwykłymi ludzi zostanie zniesiona. Kto bowiem będzie chciał się im wysługiwać za darmo, gdy nie będą mieli pieniędzy i możliwości ich kreowania?

Autorstwo: Chrobatos
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1106

2. https://www.youtube.com/watch?v=m_5tj4le14I


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.