Czy krzyż na Giewoncie w Tatrach zostanie usunięty?

Opublikowano: 24.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 923

Po tragicznej burzy w Tatrach, w wyniku której zginęły 4 osoby a ponad 100 zostało rannych, pojawiają się głosy o konieczności jednego z najbardziej znanych symboli polskich gór – metalowego krzyża na Giewoncie.

Przedwczoraj w kilku miejscach w Tatrach przeszła gwałtowna burza z wyładowaniami atmosferycznymi. Z powodu uderzeń piorunów po polskiej stronie Tatr zginęły 4 osoby, w tym dwoje dzieci, ponad 100 zostało rannych. Jak poinformował wojewoda małopolski Piotr Ćwik, 3 osoby na terenie Tatr nadal są poszukiwane.

Prokuratura w Zakopanem wszczęła śledztwo w związku z tymi tragicznymi wydarzeniami. Śledczy mają zbadać m in., czy system ostrzegania o zagrożeniach zadziałał prawidłowo, ocenie będzie podlegać także przebieg akcji ratunkowej.

Po przedwczorajszej tragedii zaczęły pojawiać się głosy, że krzyż ustawiony na szczycie Giewontu powinien zostać usunięty. Konstrukcja jest metalowa i jak podkreśla naczelnik TOPR, “nie podnosi bezpieczeństwa”.

„Oczywiście, 15-metrowy, stalowy krzyż nie podnosi bezpieczeństwa, tylko podnosi ryzyko. To rodzaj wystawionego punktu, szczególnie narażonego. Ale rażenia piorunem były też w okolicy, nie tylko w krzyż. Usuwanie takiego symbolu jak krzyż na Giewoncie dla wielu byłoby nie do przyjęcia” – mówił podczas konferencji prasowej naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

„My o tym nie rozmawiamy. Krzyż jest też celem części osób, które się tam wybierają, ale znając życie, nie sądzę, by aż tak drastyczne kroki były podejmowane” – powiedział Jan Krzysztof.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kuralol 26.08.2019 18:09

    Nie ma potrzeby nikogo urażać. Można postawić taki sam identyczny krzyżyk drewniany, albo krzyżyk nowoczesny NWO czyli plastikowy? Może być natryśnięty z pianki budowlanej na miejscu. To tylko zła wola czarnej siły trzyma lud w bojaźni przed najmniejszą nawet zmianą.
    BTW
    A moje prywatne zdanie i tak jest zupełnie odleciane i nie z tej bajeczki:
    Żymianie znaczą podbite tereny swymi przyrzadami do wykonywania wyroków. To jest taka forma zastraszania miejscowej ludności. Żeby widzieli co ich czeka jak będą podskakiwali.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.