Czy wkrótce będziemy latać prawie “na stojąco”?

Opublikowano: 03.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 883

Włoska firma Avio Interiors zajmująca się produkcją foteli lotniczych zaprezentowała na targach Aircraft Interiors Expo Skyridera 3.0, na którym mniej się “siedzi”, a bardziej “stoi”.

Trudno nawet napisać, że jest to model fotelu lotniczego, bo przypomina bardziej uprzęż zmuszająca pasażera do niemal stania, jednak tak właśnie ma wyglądać pomysł na zwiększenie pojemności samolotów o nawet 20 procent, a co za tym idzie – zwiększenie zysków linii lotniczych. Producent zapewnia, że w jednej kabinie samolotu będzie możliwe umieszczenie sekcji standardowej klasy ekonomicznej, ekonomicznej premium i klasy biznesowej!

Skyrider 3.0 pasuje do najpopularniejszych maszyn latających na krótkich dystansach, a więc do Airbusa A321 i A320 oraz Boeinga 737. Oczywistym zdaje się fakt, że tego typu fotele można stosować tylko w podróżach nie trwających dłużej niż dwie, może trzy godziny, bo na dłuższych dystansach człowiek po prostu by mnie wytrzymał.

Gaetano Perugini, jeden z projektantów Avio Interiors zapewnia, że podróżowanie “siedząc” na najnowszym modelu Skyridera jest komfortowe i wygodne, a przestrzeń na nogi została zwiększona o 13 centymetrów!

Póki co nie wiadomo nic o jakimkolwiek zainteresowaniu tanich linii tym wynalazkiem, choć przypuszczamy, że w Ryanairze takie lub podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone. A jeszcze kilka lat temu, gdy sam szef niskokosztowego przewoźnika z Irlandii Michael O’Leary zaledwie rozważał wprowadzenie miejsc stojących, komentatorzy mówili, że jest to zupełna niedorzeczność i scenariusz rodem z powieści sci-fi…

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.