Czy islamski terroryzm wynika z wiary w „hurysy”?

Opublikowano: 04.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1152

Okrucieństwo zbrodni dżihadystów, wymyka się racjonalnym ocenom. Wielu ludziom trudno zrozumieć, jak można wyrządzać tyle zła. Dlaczego więc ktoś wysadza się w powietrze, aby przy okazji zabić kilkadziesiąt osób?

Umówmy się, ktoś, kto daje się rozerwać na kawałki ładunkami wybuchowymi w imię religijnej ideologii, musi być fanatykiem najwyższej próby. Jednak czy za walką z niewiernymi, stoi coś, czym terroryści chcą sobie zrekompensować swoją ofiarę?

Hurysy według islamskich wierzeń, to wiecznie młode i piękne dziewice, które po wejściu dżihadysty do raju, stanowią jedną z nagród. Mają to być kobiety idealne, każda ma 33 lata. Są duchowo i cieleśnie nieskazitelne, wiecznie piękne i młode, a do tego mogą odnawiać swoje dziewictwo. Każdy muzułmanin w ogrodzie Dżannah może mieć do 72 hurys i zależnie od jego woli i kaprysu, będą one (lub nie będą) rodzić dzieci, które pełną dojrzałość mają osiągać w ciągu godziny.

Zatem mamy bardzo przeciętnego islamistę, który niczym specjalnym się nie wyróżnia. Nie ma specjalnych perspektyw ani powodzenia. Ale ma za to świadomość, że wystarczy iść się wysadzić gdzieś powietrze z hymnem pochwalnym dla Allaha na ustach, zabić kilkudziesięciu niewiernych i nagle otrzymuje on to, czego za życia nigdy by nie dostał.

Kłopot tkwi w tym, że nadzieje dżihadysty, mogą być płonne, bo jak twierdzi badacz „Koranu” – Christoph Luxemburg – legenda o hurysach wzięła się z błędnego zrozumienia słowa „hur”, które przetłumaczono z arabskiego jako „hurysy”, podczas gdy po syriacku, oznacza ono jedynie… „białe rodzynki”.

Raczej dla „białych rodzynek” nikt nie detonuje na sobie kilku bomb, a to oznacza, że całe mnóstwo bojowników islamskich zabija tysiące ludzi tylko dlatego, że być może ktoś kiedyś błędnie zinterpretował słowa Mahometa, zapisane w „Koranie”.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
net
Użytkownik
net

Czyli przed wysadzeniem się dżihadyści myślą ……. a nie głową. Erotomani.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Kilka sprostowań.
Nagroda dla męczennika (człowieka, który umarł dla Boga) nie przysługuje samobójcy Świadczy o tym kilka autentycznych hadisów. Prawo wojny zawarte w Koranie i sunnie wyklucza zabijanie cywili, nakazuje ich ochronę oraz ich mienia. Łamiący Prawo Boga nie jest męczennikiem (Bóg wie najlepiej). Śmierć w boju winna być brana pod uwagę przez wojowników, którzy mają być na nią gotowi, ale unikać jej do granic wyznaczanych przez męstwo, odwagę i poddanie się Stwórcy dla dobra Islamu. A nie poprzez grzech samobójstwa wyraźnie i wielokrotnie zakazany.
Męczennikiem jest nie tylko wojownik, ale również umierający w chorobie. Zabity przez ogień, zmiażdżenie, utonięcie. Zabity w sposób szczególnie bolesny.
Hurysy jako rodzynki to radosna bzdura. Nie, to kobiety i nagroda dla wyjątkowych męskich sług Boga. Zawsze mnie dziwiło, że niektórzy uważają to za coś złego. od kiedy liczba 72 jest uznawana za wielką. Może dla ludzi, co żyją kilka chwil. Dla istot niebiańskich żyjących w nieskończoność 72 wydaje się nieszczególnie wygórowana.

Bardziej zastanawia mnie jaka nagroda zamiast hurys czeka na męczennice?

Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

MK po raz kolejny udowadniasz czarno na białym, że masowe przekonania Twoje i twoich współwyznawcow są kłamliwe. Nie znudziło Ci się to jeszcze ?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Nie. Zarówno do pierwszego jak i drugiego.

Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Jedyną rzeczą blokującą umysł przed otwarciem jst religia. Sam byłem kiedyś katolikiem lecz jak zorientowałem się o podobieństwach wszystkich religii tak już nim nie jestem i śmieję się z tych co jeszcze wierzą w ten stek bzdur. Koran, biblia, czy tora w jednej ręce a w drugiej telefon a w reklamówce piwo lub wóda albo narkotyki.

rici
Użytkownik
rici

Wszyscy terrorysci niewazne czy samobojcy czy nie, w nagrode dostana swinie do pokrycia. Po niemiecku Hure, to purwa, a purwa to swinia. Czyli hurysa to swinia, i to taka z ogonkiem i ryjkiem.

Collega
Użytkownik

Biorąc pod uwagę ilość muzułmanów oraz okresy i częstotliwość fanatycznych ataków rzekomo z ich strony widać, że te ataki są odgórnie przez kogoś sterowane i to wcale nie przez innych muzułmanów.
Dlaczego nagle “pandemia” wybiła tych terrorystów?
Odkąd trąbi się o covidzie jakoś w ogóle nie słychać o atakach fanatyków. A przecież noszenie wszędzie tych masek znacznie im to ułatwia.
Czuję, że szykuje się coś grubego…

Foxi
Użytkownik

@MK Nie ma czegoś takiego jak męczennica. Tylko kobiety które zmarły w połogu są jak wojownicy – Orzeł docenia ich wysiłek i w nagrodę nie pożera ich świadomości. Przechodzą dalej i robią co chcą. Zauważ że Orzeł honoruje w ten sposób życie. Zobacz jak zupełną karykaturą walki o życie stały się wszystkie odżydowskie religie… oni zabijają co niedziele swego boga jezusa i go pożerają.
Muzułmanin karykatura katolika. Katolik to karykatura żyda. Wszyscy oni chcą zabić Boga by zająć jego miejsce. Masz podany sens życia człeka religijnego w 3 krótkich zdaniach, lepiej to przeanalizuj. ale nie myśl o tym.