Czy dziwne dźwięki były zapowiedzią trzęsienia ziemi?

Opublikowano: 10.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3458

Dziwne dźwięki wydawane przez Ziemię są słyszalne od dawna, ale największy ich wysyp notuje się od 2011 roku. Do dzisiaj nie ustalono co je wywołuje, ale są podejrzenia, że mają związek z aktywnością sejsmiczną. Nieoczekiwanie potwierdzenie tej hipotezy może dać ostatnie trzęsienie ziemi na Alasce.

Najpierw niezwykłe wibracje o niskiej częstotliwości zostały zarejestrowane w pobliżu wyspy Majotta na Oceanie Indyjskim. Sejsmolodzy byli zaskoczeni charakterystyką tych wstrząsów, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie zarejestrowano. Teraz pojawiają się opinie, że niezwykła anomalia z Majotty może mieć związek z trzęsieniem ziemi na Alasce, które wystąpiło kilka dni wcześniej.

Wedle najnowszej teorii, fale sejsmiczne skumulowały się i na Alasce doszło do dużego trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopni w skali Richtera, co spowodowało rozległe zniszczenia w okolicy stolicy stanu, Anchorage.

Rozpowszechniana w serwisach społecznościowych teoria zainteresowała mieszkańców Alaski, którzy twierdzili w internetowych wpisach,że przed trzęsieniem słyszano niezwykłe dźwięki o niskiej częstotliwości, odpowiadające charakterystyką tym, które ostatnio słyszano wielokrotnie na świecie.

Gdy do takich zjawisk doszło w USA, tamtejsza agencja geologiczna USGS sugerowała, że niezwykłe odgłosy to skutek aktywności sejsmicznej, nawet nieznacznej. Tłumaczono w ten sposób dlaczego nie wykryto dotychczas korelacji między trzęsieniami ziemi,a tymi niezwykłymi odgłosami. To może być przełom w jej odnalezieniu.

Przypomnijmy, że według jednej z teorii, dziwne dźwięki to fale akustyczne-grawitacyjne generowane przez jądro ziemi. Można założyć, że takie zjawisko jest w stanie wywoływać skutki odczuwane globalnie.

Dlatego właśnie teoria, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między ich powstaniem, a dziwnymi zjawiskami sejsmicznymi jak te z wyspy Majotta, skutkującymi poważnym trzęsieniem ziemi na Alasce, po drugiej stronie globu, nie są tylko szalonymi hipotezami, ale mogą zawierać ziarnko prawdy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 11.12.2018 10:40

    “…fale akustyczne-grawitacyjne…”
    Co to za bełkot?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.