Czipy w służbie gangu złodziei

Opublikowano: 07.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1083

Przestępcy znaleźli nowy sposób na okradanie mieszkań bazując na wyrafinowanej technice i oczywiście naiwności ludzkiej.

Policja w Zachodniopomorskiem otrzymała ostrzeżenia od funkcjonariuszy niemieckich i holenderskich, że u naszych zachodnich sąsiadów grasuje szajka rozdająca na stacjach benzynowych i parkingach darmowe breloczki.

W breloczkach ukryty jest czip, który wysyła sygnał o swoim położeniu, informując przestępców czy właściciel jest w mieszkaniu. Po rozdaniu breloczka przestępcy śledzą kierowcą, aby wiedzieć gdzie mieszka, a po zauważeniu sygnału o opuszczeniu mieszkania, okradają je.

Jakkolwiek rzecznik zachodniopomorskiej policji, podkomisarz Przemysław Kimon zaznacza, iż na jego regionie jak na razie nie zanotowano podobnych sytuacji, to apeluje aby nie przyjmować gratisowych breloczków.

Jak informuje “Głos Szczeciński”: “Breloczki przy sklepach i stacjach benzynowych rozdają głównie obywatele narodowości romskiej.”

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: Głos Szczeciński
Źródło: Bibuła


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pablitto 07.11.2012 11:11

  Właśnie – a kto będzie ostrzegał przed “breloczkami” rozdawanymi przez rząd ???

 2. Bimbus 07.11.2012 11:18

  A co u biednego Polaka można ukraść z mieszkania?

 3. unknown 07.11.2012 20:20

  Teraz władza ostrzega przed chipami. Ale od 2009 nie widzą problemu w montowaniu chipów rfid w paszportach. Jak widać władza chce zachować monopol na kontrolę obywateli. Przypominam że w 2013 wychodzą również zachipowane dowody osobiste( choć nie rfid jak w paszportach tylko magnetyczne)_

 4. elcoyote 07.11.2012 21:24

  “nikt tak nie kradnie jak cygan,
  z cygańskiego taboru,
  wykorzysta, okradnie,
  szukaj wiatru w polu” 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.