Czeka nas kolejny rozkwit czy upadek cywilizacyjny?

Opublikowano: 14.11.2022 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 837

Nowe tysiąclecia wymierzają hektolitry przelanej krwi? Powojenny, kolejny już format resetu cywilizacyjnego okazał się fiaskiem, gdyż instalacja nowego systemu została przeprowadzona z wieloma fatal errors. Życie według utartych schematów nędzy, braku właściwych priorytetów i powielane błędy, sprawiają że współcześni bazują na najniższych możliwych fundamentach moralnych. Każdy jest kowalem swojego losu, ale braki w dojrzałości osobistej oraz strukturze wartości całych społeczności generują tragiczną, problematyczną i powierzchowną rzeczywistość. I to pomimo tak zaawansowanego rozwoju techniki stworzony matrix kolejny raz się zbugował z powodu braku przestrzegania podstaw „oprogramowania” stworzenia. Najwyższy czas na Ctrl + Alt + Del, install new skills.exe.

Tytułem wstępu zacznijmy od odpowiedzi na kluczowe pytanie – jak tworzy się materia?

Cała materia stworzona jest z molekuł, atomów, jonów energetycznych czyli cząsteczek stworzonych z protonów, neutronów i elektronów. W skali mikro jest dla nas najczęściej niewidzialna, dostrzegamy ją dopiero w skali makro. Materia ma różne stany skupienia zarówno spójne: stałe lub płynne jak i rozproszone: gazowe czy plazmowe (pole elektromagnetyczne, eter). Materię opisujemy poprzez ciągłą transformację energii zasiewu/rozkwitu/rozwoju/rozkładu. Charakteryzuje się także fizyczno-chemicznym stanem jej gęstości (masy), przewodnictwem-przenikaniem światła-potencjałem polaryzacji-transformowaniem energii, pędem oraz zewnętrznym wpływem na zmysły obserwatorów. Do tego należy dodać aspekty oddziaływania biologiczno-geograficznego wewnętrznego kodu dna, reakcji nerwowo-hormonalnych oraz zewnętrznych impulsów klimatu środowiska życia. Materia jest także opisem zmian temperatur, częstotliwości liczbowych, przejawem wpływu kolorów i ogólnej charakterystyki promieniowań.

Materia powstaje według ściśle sprecyzowanych zasad opisanych prawami stworzenia, upływem czasu, fotosyntezą, żywiołami/siłami natury, a także inicjatywą istot żywych – ich narodzinami i owocowaniem. Całość tworzy bioróżnorodność tak ogromną, że mówi się wręcz o nieskończoności! Z drugiej strony z tej rzekomo chaotycznej przestrzeni tworzy się kształt iście harmonijny: symbioza, jedność, precyzja, przewidywalność i ewolucyjna wręcz laserowa koncentracja na rozwoju poprzez realizowane pożyteczne cele.

W skrócie choć to atomy są centrami sił, to jednak cała materia jest substancją, która tą moc im nadaje. Taka sama jest pozycja człowieka, który z ciałem uziemionym jak antena ma możliwości precyzyjnych transformacji sił (ich odbiorów i późniejszych nadawań -ukierunkowań), ale tylko pod warunkiem przestrzegania źródłowych zasad stworzenia.

Siła odśrodkowa magnetyzmu słońca wpływa odśrodkowo na planetę Ziemia, która będąc w ciągłym obiegu tworzy grawitację wewnętrzną. Wszystko przyjmując promieniowania światła do wewnątrz wypromieniowuje je kolejno na zewnątrz w swojej materialnej formie. Tylko poprzez pełną otwartość na płynące zasoby natury możemy korzystać z pełni sił, obfitości i bezpieczeństwa. Zasilanie prądu zmiennego wynalezione przez Nikolę Teslę jest także wzorcem funkcjonowania człowieka, który poza oczywistym zewnętrznym zmysłowo-polaryzacyjno-komórkowym przyswajaniem wartości ma także możliwości wewnętrznego duchowo-świadomego kształtowania rzeczywistości. Dopiero kiedy obydwie funkcje się przeplatają i uzupełniają tworzą jednolity potężny strumień siły sprawczej człowieka. Tak jak wynalazki Nikoli Tesli zmieniły świat w aspekcie bezprzewodowych przepływów elektryczności, tak kolejnym krokiem ewolucyjnym jest odbudowa sfery pełnej samodzielności psychicznej.

Współczesna cywilizacja w większości zapomniała o fundamentalnych zasadach stworzenia i w związku z wywróconymi do góry nogami wartościami jest pozbawiona zasilania tak witalnego do jej dalszego funkcjonowania. Widać to w szczególności po zdrowiu ludzi. Zdrowie to oczywistość, choroba to reakcja że potrzebna jest odpowiednia odnowa. Niestety ale z braku edukacji i pobłażliwości powstają błędy, wyłomy, czarne dziury, oporniki, wampiry energetyczne, fantomy i inne tego typu poważne zagrożenia, których akceptacja i kumulacja sprowadza współczesną cywilizację do porażki.

Problemy i jak je rozwiązać

Najważniejsze problemy…

1. Edukacja: brak myślenia krytycznego przyczynowo-skutkowego, religijna degradacja sensu życia i wiary w miłość. Rozwiązaniem jest reorganizacja systemu edukacji, priorytet wyciągania własnych logicznych wniosków, priorytet rozwoju kompetencji uczuciowych, wiedza o prawidłowościach natury oraz właściwym wykorzystywaniu wszystkich narzędzi człowieka dających władzę nad własnym losem.

2. Kompletna dysharmonia energetyczno-materialna, akceptowane bałagany i zanieczyszczenia. Rozwiązaniem jest nauka codziennej profilaktyki zdrowia, umiejętność oczyszczania i aktywnego eliminowania napotykanych trudności, klasa i fason osobisty przejawiany wymagającą miłością. Ważne są odpowiednio podejmowane decyzje dążące do wyborów tego co jest wysoce energetyczne.

3. Dysonans prawny – wypaczona sprawiedliwość. Rozwiązaniem jest priorytet praw naturalnych i z ich fundamentalnych wartości wyprowadzone odpowiednio przejrzystym słowem doprecyzowane przepisy. Eliminacja klauzul, wyjątków czy jakichkolwiek innych wyłączeń spod prawa dla jakiejkolwiek grupy społecznej. Sprawiedliwość skutków zwrotnych i odzwierciedlenia efektów wyrządzonych szkód. Przeprowadzania spraw i ich egzekwowania w trybie natychmiastowym aby czym prędzej zaniechać nawarstwianiu się potencjalnych problemów.

4. Medyczno-spożywcza degradacja zdrowia i jakości żywności. Rozwiązaniem jest powołanie i umocowanie odpowiedniej jednostki dbającej i odpowiadającej za jakość żywności na rynku. Brak możliwości eksportu naszych najlepszych owoców, a w zamian importu byle jakości. Metody medycyny przyczynowo-skutkowej jako priorytet procesów diagnozowania i uzdrawiania.

5. Rolnicza chemizacja, niska efektywność wdrożeń innowacji. Rozwiązaniem są wdrożenia na szeroką skalę istniejących już innowacji w dziedzinie naturalnej automatyzacji i kultywacji trzody, płodów rolnych, oszczędzania energii. Korelacja rozwiązań energetyki zasiewów wobec magnetyzmu księżyca, preferencje rozwiązań o prawdopodobieństwie osiągania najwyższej jakości niesionych wartości odżywczych, dystrybucji, solidarności ryzyka i kontraktacji zbiorów, oraz spójna strategia realizacji długoterminowych zapasów.

6. System gospodarczo finansowy oparty o dług oraz abstrakcyjny obrót pieniądza. Rozwiązaniem jest oparcie walut o rzeczywiste zasoby nakładu czasu, zużytych materiałów i włożonych sił. Potrzebna jest niwelacja programów socjalnych zachęcających do bierności aktywności gospodarczej, niwelacja komplikacji biurokratycznych, promocja inicjatywy sprawczej i działalności gospodarczych, odpowiednia transparentna polityka redystrybucji kapitału pomiędzy sferą prywatną i publiczną oraz konkretne strategie gospodarcze i antyinflacyjne. W miejsce dominacji korporacyjno-prawnych, powrócić ma prostota i różnorodność rynku, gdzie dominują inicjatywa i umiejętności rzemieślnicze oraz preferencja produktów lokalnych.

7. Degradowana atmosfera, klimat, komunikacja, współpraca. Rozwiązaniem jest priorytet pracy indywidualnej nad osiągnięciem dojrzałości siebie. Kolejno z tej perspektywy realizowane działania na bazie poszukiwania usprawnień oraz szukania kompromisów w celu wymagania korzyści i pożyteczności na każdym etapie. Ochrona środowiska naturalnego jest przejawem odpowiedzialności człowieka, który pracuje nad kontynuacją trwania sprzyjającego środowiska życia dla kolejnych pokoleń.

8. Hipokryzja pseudo autorytetów, transfery przeciętności i ograniczeń: wzorców zapaści zamiast wzorców rozkwitu. Popyt tworzy podaż. Rozwiązaniem jest zarząd własną uwagą. Brak dawanej uwagi wątpliwym postaciom pozbawi ich atencji oraz możliwości dalszego pompowania swoich fałszywych teorii. Bez atencji szybko odpadną jak suchy liść na wietrze, a w ich miejsce pojawią się prawdziwe autorytety, które swoją szlachetną pracą na uwagę sobie zasłużą.

Silna wspólnota powstaje tylko z solidnych ogniw – życiowo wykształconych, sprawczych, odważnych, samodzielnych i zaradnych. Wszystkie powyższe problemy mogą zostać w krótkim czasie usunięte, pod warunkiem rozpoczęcia odpowiedniej pracy. Natychmiastowe efekty widać najpierw w swojej najbliższej okolicy, natomiast kolejno promieniują na zewnątrz zataczając coraz to szersze kręgi.

Wartościomierz

1. Pierwotne – wiara w sukces, szacunek do praw stworzenia, sprawiedliwość, miłość i czystość osobista, prawdomówność, procesy wdzięczności za możliwość nauki i doświadczania.

2. Fundamentalne – swoboda realizacji własnego potencjału: uczuciowości, intelektu, zdrowia, dojrzałości, odpowiedzialności, przebojowości, talentów. Uczciwość i umiar. Prywata i wolność osobista.

3. Stabilizacyjne – wymiana wiedzy dotyczącej informacji przyczynowo-skutkowych, świetne relacje, swobodna komunikacja, wzajemna ufność i szacunek, bezpieczeństwo, zgoda – pokój, dostęp do zasobów natury, możliwości regeneracji sił, zrównoważony rozwój z poszanowaniem środowiska.

4. Organizacyjne – prawa porządkowe, możliwości uczciwej pracy, możliwości edukacyjne, możliwości wypoczynku, systemy gospodarcze oparte o realne wartości odzwierciedlające włożony nakład czasu pracy. Współpraca – delegacje zadań, wspólne realizacje. Redystrybucja dóbr, regulacje dotyczące kontroli jakości, uczciwości i czystości. Założenia celów strategicznych.

5. Efektowe – klimat, atmosfera, zasoby naturalne, zabawa, radość, kultura, sztuka, autorytety, piękno, klasa, szlachetne inspiracje, wzorce jakości, tradycje, osiągnięcia cywilizacyjne, systemy innowacji produkcyjnych wielobranżowych.

6. Narzędziowe – technologie, pojazdy, pieniądze, infrastruktura, zapasy, fizyczne zasoby, materiały, narzędzia, miejsca spotkań, wdrożenia wychowawcze i resocjalizacyjne.

Autorstwo: @healereta
Źródło: WolneMedia.net

6

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 15.11.2022 08:57

    Tworzenie możliwości samostanowienia o sobie. Ludzi odpowiedzialność to władza, ich prawo wyborem.Nie wyborem ludzie ! Nie oddawaj swojej władzy nad sobą innym , bo staniesz się narzędziem w ich rękach. Oddanie władzy innym, to przyczynek wojen ,grabieży,i zła czynionego przez władzę, tobie , to uwstecznienie i zastój cywilizacyjny. Nie sprawujemy władzy ,władzę dzielimy, by władza nie dzieliła ludzi .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.