Czeczenia będzie miała nowego przywódcę

Opublikowano: 28.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 801

Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow oświadczył, że jego czas na stanowisku szefa regionu minął i że kierownictwo państwa powinno znaleźć kogoś innego na ten urząd.

“Szczerze mówiąc, robię rzeczy, które dotychczas mi się udawały. Nie chciałbym jednak, aby moje nazwisko było wykorzystywane przeciwko mojemu narodowi. Dlatego uważam, że kierownictwo państwa powinno znaleźć innego człowieka. Mój czas minął. Mamy następców godnych polecenia. To są dobrzy fachowcy” – powiedział Kadyrow w rozmowie z rosyjską telewizją NTV.

Jego zdaniem, każdy człowiek na określony limit. Szef Czeczenii uważa, że osiągnął swój punkt krytyczny.

Po raz pierwszy Kadyrow został wybrany na urząd prezydenta Czeczenii przez parlament 2 marca 2007 roku na okres czterech lat. Jednak pod koniec 2007 roku w Czeczenii odbyło się referendum dotyczące czasu trwania kadencji głowy państwa. Wydłużono ją z czterech do pięciu lat. Na drugą kadencję parlament zatwierdził Kadyrowa 5 marca 2011 roku. Jego pełnomocnictwa wygasają w marcu tego roku.

Niedawno Kadyrow oświadczył, że wykonał swoje zadanie w kierownictwie republiki, ale „jeśli powiedzą, bym dalej służył, to będę służyć”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.