Cyganie walczą z „romofobią” w Polsce

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2426

Na ulicach Warszawy pojawiły się bilbordy będące częścią akcji „#StopRomofobii”. Cyganie w Polsce czują się dyskryminowani, dlatego właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na swoje problemy i domagają się uwzględnienia swoich postulatów przez technologicznych gigantów. W tym samym czasie przedstawiciele tej grupy dają się coraz mocniej we znaki mieszkańcom okolic Limanowej.

Agencja reklamowa Publicis Worldwide Poland twierdzi, że w naszym kraju „wciąż istnieją grupy etniczne traktowane stereotypowo i z uprzedzeniami”. Zamierza więc rozpocząć debatę publiczną na temat ich rzekomego prześladowania.

Na początek agencja postanowiła zająć się Cyganami, dlatego w kilku miejscach stolicy pojawiły się bilbordy pod hasłem „#StopRomofobii”. Przede wszystkim wzywają one gigantów technologicznych pokroju Facebooka czy Google do uwzględnienia w swoich mediach cygańskich flag i świąt.

Portal Wirtualne Media przytacza wypowiedź przedstawicieli Centralnej Rady ds. Romów. Twierdzą oni, że ich społeczność jest „stanowi największą mniejszość etniczną w Europie”, której problemem jest wykluczenie społeczne i wspomniana „romofobia”.

Tymczasem w ostatnich dniach ponownie jest głośno o Cyganach z okolic Limanowej. Zaatakowali oni ekipę telewizji TVP, filmującą kolejną interwencję strażaków gaszących kolejny pożar palonych przez nich elektrośmieci. Wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut od dawna skarży się zresztą na bezkarność Cyganów.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, Sadeczanin.info
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 07.11.2023 19:39

    Fajnie jakby zaczęli od zmiany swojego zachowania

  2. Szurnięty Mędrzec 08.11.2023 03:39

    Nie podoba się w Polsce, to poszli won!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.