Cyfrowa telepatia? Naukowcy połączyli umysły 3 ludzi!

Opublikowano: 07.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2787

Neurologom udało się coś z pozoru niemożliwego – udało im się z powodzeniem stworzyć połączenie fal mózgowych, które umożliwiło trzem osobom wymianę myśli. Członkowie grupy badawczej mieli okazję wspólnie zagrać w grę przypominającą “Tetrisa”.

Połączenie opiera się na mieszance fal elektroencefalografu (EEG), który skanuje elektryczne sygnały z mózgu i informuje o jego aktywności, a następnie przekazuje je w postaci sygnałów magnetycznych przy wykorzystaniu metody TMS, czyli przedczaszkowej stymulacji magnetycznej. TMS pozwala stymulować pola magnetyczne neuronów i w ten sposób wywoływać określone reakcje mózgu.

Zdaniem badaczy, którym udało się dokonać tego przełomowego odkrycia, dzięki tej metodzie możliwe będzie połączenie myślami bez względu na odległość.

BrainNet, bo tak nazywa się omawiany projekt, jest pierwszym bezpośrednim i nieinwazyjnym systemem komunikacji umożliwiającym grupowe rozwiązywanie problemów.

Wcześniej temu samemu zespołowi udało się połączyć dwie osoby, które były w stanie zagrać w 20 pytań udzielając odpowiedzi typu: “TAK/NIE”.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. wloczykij 07.12.2018 16:32

  Naukowcy – śmieszni ludzi. Udowadniają rzeczy wiadome od zawsze i udają mądrych.

 2. realista 07.12.2018 17:00

  wiadome :DDD… .. .

 3. polach 07.12.2018 21:52

  Aborygeni i nie tylko, potrafią tak od tak dawna, że zapomnieli jak długo…

 4. realista 07.12.2018 22:21

  no wiadomo… ;)… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.