Cyfrowa rekonstrukcja Luxtorpedy

Opublikowano: 19.03.2021 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1051

Luxtorpeda – wagon motorowy produkowany przed wojną przez zakłady Fablok – Chrzanów na licencji Austro-Daimler-Puch. Na ówczesne czasy był to szczyt kolejowej techniki porównywalny z dzisiejszymi superpociągami. Ze względu na wysokie ceny biletów podróżowali nim głównie najzamożniejsi. Warto podkreślić, że do dzisiaj jest rekordzistą czasu przejazdu na trasie Kraków – Zakopane (2h 18m). Napędzany dwoma silnikami Diesla, osiągał prędkość maksymalną ok 130 km/h. Wyprodukowany w liczbie zaledwie 5 egzemplarzy. Wszystkie zostały zniszczone podczas wojny lub tuż po niej. To pierwsza próba cyfrowej rekonstrukcji pojazdu przy pomocy techniki 3D bazując na planach oraz zdjęciach z epoki, aby model był jak najbardziej zgodny z oryginałem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o